| adrian195 a întrebat:

am asa o problema, si vreau sa va cer sfatul..sunt cu o fata impreuna de 7 luni, ambii avem 22 ani.e foarte bravo, asa cum mi-am dorit eu..ma simt bine cu ea, vad si simt ca ma iubeste la nebunie.dar problema e ca tata meu e impotriva ei, pur si simplu nu-i place infatisarea..si in fiecare zi imi zice sa ma despart..inaintea ei am fost cu o fata aproape 2 ani, si acum ma mai gindesc citeodata la ea, dar stiu si nu vreau niciodata sa ma intorc la ea ca isi batea joc in serios de mine..acum nu stiu ce sa fac sa-l ascult pe tata sau sa ramin cu ea, ca sufleteste mii bine..imi place de ea, poate inca n-o iubesc asa cum ma iubeste ea dar o iubesc si eu..si e asa cum am vrut eu mereu

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are tatal tau in fericirea si viata ta?
La 22 de ani esti destul de matur sa-ti iei viata in maini, fiind apt sa decizi ce vrei si mai ales cu cine vrei.
Ce ne-am face daca toti ne-am casatorii dupa cum vor parintii nostri? Probabil ca am ajunge la divort in primii ani de casatorie.
Am trecut prin ce treci tu acum, si cu tot respectul purtat parintilor, le-am cerut sa nu se amestece in viata mea, dovedindu-le peste ani cat de mult s-au inselat in privinta lui. Avem 3 decenii impreuna, ani minunati, iar parintii mei il iubesc demult ca pe un fiu adevarat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu asculta-ti ratiunea. Este sfatul de care ar fi bine sa tii seama.

| Emilian65 a răspuns:

Faci ce iti spune inima. Iubeste-o in continuare, chiar daca tatal tau se opune relatiei voastre.

| dragodana a răspuns:

Salut! Parintii nu trebuie sa se amestece in relatiile copiilor.
E viata ta.Ti-o traiesti asa cum vrei tu.Stiu ca vrei sa fi copil cuminte si sa asculti de parinti, dar nu mai ai 5 ani. Spune-i raspicat ca nu are niciun drept sa iti impuna cu cine sa te vezi.
E normal sa faci comparatii cu fosta, dar va trece.Conteaza cum ti-e tie bine si nu ce le convine parintilor.

| Trif_Alexandra_1997 a răspuns:

Daca te face fericit e bine. Eu zic ca nu trebuie sa asculti pe nimeni cand vine vorba de asa ceva. Fii egoist si gandeste-te ce te face pe tine mai fericit. Uita de ceilalti.