| Dana3450000 a întrebat:

Am avut contact sexual protejat cu iubitul meu si la sfarsit am observat ca eram plina de sange si eu si pe cearceaf. De la ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cantitatea mare de sange de care amintesti, a putut sa apara in una dintre cele 2 situatii posibile in astfel de cazuri :
-- in timpul actului sexual a avut loc/s-a produs ruperea totala a membranei himen
-- in timpul actului sexual a pornit sangerarea menstruala.
Este greu de crezut ca o cantitate atat de mare de sange incat a ajuns si pe cearceaf, sa fi provenit dintr-o plaga/rana si tu sa NU simti nicio durere.
Ruperea himenului s-a putut produce chiar si in cazul in care NU ai mai fost virgina, dar membrana himenului fiind foarte elastica s-ar fi putut intampla sa fi ramas intreaga pana in acest moment.
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi dat prea tare in tine si ti-a creat vreo rană. Sau ti-a venit ciclul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mai poate fi si de la faptul ca vaginul tau nu s-a lubrifiat si s-a produs o leziune prin frecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-ai pierdut virginitatea sau ți-a venit menstruația.