| 1234567891011D a întrebat:

Buna seara...am nevoie de o parere.:voi v.ati combina cu un baiat dk el s.ar angaja in vacanta de vare la Bucuresti ca barman?[nu stiu cat conteza ca ce se angajeaza]. multumesc:*:*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde cat de mult iti place!
Poate,totusi,decat sa ai o vacanta chinuita de drumuri si nesiguranta,sa astepti pana la anul?
Daca ti-e teama ca pierzi ocazia,totusi,atunci, fii cu el si, te adaptezi!

| ynna93 a răspuns:

Pai nu stiu.eu nu m`as combina.pentru ca relatia ar fi la inceput si n`as avea deloc incredere in el.

| Rurouni a răspuns:

Care-i problema daca se angajeaza? thinking
Sa inteleg ca nu e din Bucuresti? sau nu esti tu din Bucuresti? oricum, nu are importanta. Atata timp cat esti constienta ca mai devreme sau mai tarziu, se va transforma intr-o relatie la distanta, care este destul de greu de intretinut, depinzand de profunzimea sentimentelor, etc.

| Rurouni a răspuns:

Ah! am inteles acum. Daca sunteti siguri ca va placeti suficient de mult incat sa fiti dispusi sa faceti un efort, atunci nu are de ce sa nu mearga. Pana la urma urmei, nu e o distanta asa de mare, va puteti vedea macar o data pe saptamana. Intr-adevar, sunt riscuri, gen sa intalneasca pe cineva aici, dar acelasi lucru se poate intampla oriunde ati fi. Si oricum, vorba aia veche (si demodata) : mai rarut ca-i mai dragut! E mai frumos sa simti ca ti-e dor de o persoana, ca astfel iti confirmi sentimentele fata de respectivul.

| 1234567891011D explică:

@Rurouni:nu suntem din bucuresti, suntem in acelasi liceu...[d unde suntem pana l bucuresti sunt 70km]