| Allleeexx a întrebat:

Ce părere aveți despre jobul barman? Cam cat de greu ar fi? M-as putea acomoda repede? De unde as putea începe sa învăț? Ce mi-ar trebui ca sa ma pot angaja ca barman?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Primul criteriu: sa NU ai doua maini stangi!

| Laura a răspuns:

Luând în calcul altă întrebare de-a ta: este mult mai uşor să înveţi pentru bac, fără nicio exagerare.

| Allleeexx explică (pentru Laura):

Mă p*ș pe el.

| Laura a răspuns (pentru Allleeexx):

Asta am înţeles, e alegerea ta. Dar comparativ, e mai uşor să iei bacul decât să fii barman.

| Allleeexx explică (pentru Laura):

Daca nu am suportat niciodată matematica, ce vrei? Aia e, sunt prost! Nu ma duce capul pentru nici cel mai simplu exercițiu de la subiectul 1. Măcar dacă pueai sa aduni toate notele oricare ar fi fost si sa-ti dea media 5-6, da! Dar nu mai vad rostul celorlalte materii sa învăț daca eu pic la mate cu 1, nici măcar 2, 3, 4 dar 5 laughing imi vine sa ma dau cu capu de șifonier!

| Kogaion a răspuns:

Ca barman nu te poti angaja daca nu ai experienta, o sa incepi ca ajutor de barman. Asa cum am spus, trebuie sa te angajezi la un bar ca ajutor si pe parcurs dupa ce prinzi experienta, poti ajunge barman, intre timp, poti merge si la cursuri de perfectionare si altele. Este un job banos si foarte bun pentru perioada tineretii.

| BaiatujmekhBazatBrocuraj a răspuns:

Daca ai mana iute da.