| Zedka a întrebat:

Am o mica problema de aproximativ 2 luni, am cautat informatii insa nu am gasit ce ma interesa. Este vorba de o "incomoditate" in zona intima: usturimi, mancarimi si iritatii. In zona dintre vagin si anus mi-a aparut un fel de "zgarietura", o liniuta rosie cumva sub piele care se amelioreaza pentru cateva zile iar apoi reapare. Tin sa precizez ca nu am avut niciodata contact sexual!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păcat că la făcut mișto esti bună.

| Deedeek a răspuns:

Te-ai zgariat la snitel? (portiunea dintre vagin si anus, care se bate mereu cu oua...)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Simptomele enumerate de tine pot indica o infecţie genitală/vaginită.

TREBUIE să mergi la un control ginecologic!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Mergi la ginecolog. BTS-urile se pot lua si daca ai facut la toalete publice sau ai pus pe-acolo mana murdara.

| Puffalina a răspuns:

2 luni e deja prea mult pentru o iritate, mergi la un consult ginecologic, nu ți fie teama dacă e prima data.
Se mai pot lua microbi, ciuperci s.a.m.d. Si după toalete, netratate nu vor trece. Sănătate multă.

| Robert_Robii_1996 a răspuns:

Daca au trecut deja 2 luni de la aparitia acestor mancarimi, usturimi si iritatii trebuie sa mergi la un doctor ginecolog pentru a te consulta pentru ca daca va mai trece mult timp s-ar putea agrava situatia happy