| Elena0022 a întrebat:

Am o teama. Dupa ce am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu m-a apucat o durere ingrozitoare in partea inferioara a abdomenului, simteam ca ma doare si inauntru si in jurul coccisului. Durerea m-a tinut aproximativ 2 ore dupa care m-am mai calmat dar inca ma doare daca ma incordez iar cand urinez simt o durere inauntru vaginului. Mentionez ca mi se intampla frecvent din cauza unor pozitii sexuale sa am dureri vaginale. Ce as putea avea? Multumesc anticipat

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie genitala sau o rana pe col. In prima zi lucratoare (adica pe 3 ianuarie) trebuie sa te vada un ginecolog, fiindca durerea la contact sexual este un semnal de alarma foarte foarte important.

| mona a răspuns:

E ori iritatie ori infectie, nu ar strica sa facu un control ginecologic

| cristiiiiiii a răspuns:

E posibil sa fie din cauza sexului ''salbatic'' cel mai bine consulta un ginecolog

| MegaChrysos a răspuns:

Bunahappy Consulta un ginecolog cel mai bine happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pot fi mai multe cauze pentru acele dureri : poate fi vorba de o "problemă" legată de "dimensiuni" sau de poziţia pe care o folosiţi ( e posibil să te "lovească" în interior ), poate fi vorba de o infecţie sau de o altă afecţiune...

Cel mai indicat ar fi să mergi la un control ginecologic, deoarece durerile în timpul şi din cauza actului sexual NU sunt normale!

Acolo o să-ţi facă şi o ecografie vaginală, dacă nu-ţi face atunci să CERI asta.

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| CeInteleptul a răspuns:

Mergi la consult.
tine de pozitie de penetrare sau o inflamatie.
la doctor cel mai bine

| danielcoman32 a răspuns:

Mergi la medic, e posibil sa ai probleme interne, care necesita tratament, atentie mare, NU NEGLIJA!

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Degeaba ne intrebi cel mai sigur e sa consulti un expert dar dupa cum iti dai si tu seama ce zici tu nu-i de bine da decat sa-ti zic gresit cea ce cred eu consulta un doctor adevarat

| AnAsTaSiA1a2b3c a răspuns:

Ar trebui sa consulti un ginecolog. Poate fi vorba doar de o infectie usoara sau de mult mai mult. Pana afli ce e si o sa te simti mai bine, roaga-ti prietenul sa faceti pozitii mai usoare in care sa nu te doara. Mult succes!