| ColaKara a întrebat:

Buna seara, am patit ca in aceasta seara sa fac sex cu iubita mea si sa folosesc niste prezervative durex cumparate de la un magazin care erau destul de ieftine vreo 5 lei, in timp ce faceam sex am realizat ca s-a rupt prezervativul. M-am oprit si n-am mai continuat, acum as vrea sa stiu daca exista vreun risc de a ramane insarcinata pentru ca stiu se preejaculare si eu de obicei patesc sa mai iasa asa cate un strop

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca iubita ta era in perioada de fertilitate maxima, sunt sanse de sarcina.Nu foarte mari, dar sunt.
Sa iei prezervative de la farmacie, sexul pe cat de placut, pe atat de serios este, nu mai riscati!
Acum ce-o sa faceti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele nu se rup ca-s ieftine, ci fiindca ai luat o masura mult prea mare pentru cuculetul tau.
Doar prezrevativele foarte largi se rup, fiindca fiind largi se rasucesc pe cuc in timpul sexului, se intind la maxim si pocnesc.

In ce priveste sarcina, numai daca fata este in perioada fertila, poate ramane gravida.
Nu ai explicat cate partide sexuale au fost si daca te-ai masturbat inainte, avand posibilitatea sa ai sperma ramansa pe teava.

| ColaKara explică (pentru Violleta2022):

Nu m-am masturbat, nu mi-am dat "drumu" in niciun fel inainte de a avea sex si prezervativul nu era prea mare, ci din contra cam strangea si am mai patit asa cu alte prezervative, in afara de durex dual intense care e perfect, doar ca aseara eram in graba si am luat ce am gasit de la un magazin de colt, ele fiind tot durex doar ca cv mult mai ieftin

| Justadir283 a răspuns:

De la pre-ejaculare nu se formează sarcină. Pre-ejacularea este de a elimina urina din penis ca să nu omoare spermatozoizii.

| CostelMircea a răspuns:

Ai belit pl
pensie alimentara frate