| adinaandrada a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, daca fac sex zilnic si de 2 3 ori pe zi, imi afecteaza organismul? si pe viitor conceperea copiilor? ms

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de durata sau numarul si calitatea actelor sexuale organismul nu va fi afectat.Organismul femeii este astfel conceput de natura incat indiferent de numarul de nasteri corpul implicit organismul sa nu sufere repercursiuni. Posibilitatea de a intampina unele greutati sau sa se ajunga chiar la imposibilitatea conceperii de copii poate fi doar din cauza/urmarea efectuarii unui numar mare de avorturi inainte de conceperea primilor copii.Deci in incheiere, vaginul este un organ special conceput pentru copulatie care se muleaza perfect pe orice penis de marime "decenta" si s-ar putea spune ca suporta un numar foarte mare de raporturi sexuale consecutive. Sper ca raspunsul ti-a satisfacut curiozitatea.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai peste 17 ani, cel mai probabil nu.
Dacă ești mai mică, e posibil, din păcate; organele sexuale interne nu sunt deplin dezvoltate și „așezate" la locul lor normal și actul sexual le poate afecta, putând în unele cazuri să ducă la sterilitate și / sau boli pe viitor.

| Emilian65 a răspuns:

2-3 acte sexuale pe zi nu influenteaza cu nimic organismul, dar nu stiu cat va dura acest ritm.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai un singur partener, sexul este benefic. Iti imbunatateste imunitatea (creste nivelul de immunoglobulina A (IgA)), iti pastreaza sanatatea sistemului circulator, arzi calorii, iti pastrezi tonusul pe fund si coapse, reduce stressul, scade presiunea sanguina, imbunatateste somnul, reduce durerile muculare, cele legare de menstruatie si cele de cap si mai sunt multe altele.
Nu exista efecte negative decat daca ai o problema preexistenta pe care sexul o accentueaza.
Daca ai parteneri multipli exista riscul sa te alegi cu boala inflamatorie pelviana (BIP) care este foarte suparatoare si greu de tratat.

| Xpressurself a răspuns:

Nu iti va afecta sanatatea daca nu ajungi sa fii obosita, extenuata. daca faci sex ca in filmele porno si te termini dupa care dispare pofta de sex atunci ar trebui sa va ganditi amandoi sa cautati alte activitati pentru a va consuma energia. plimbari, sport, iesiri mai dese cu prietenii, mai putin uitat la tv si mai multa interactiune sociala fie ca implica sportul sau nu.
in acelasi timp trebuie sa invatati amandoi sa va stapaniti si sa o luati incet, cu tandrete. miscarile lente va dau ambilor sansa sa va bucurati unul de prezenta celuilalt, ii permit lui sa-si controleze mai bine ejacularea si in locul acelui orgasm pe care il simtiti dupa care dispare orce chef va aparea o satre se extaz. uitati-va la filmul Bliss (1997) si No mires para abajo (Dont Look Down 2008)

ar fi bine ca inainte sa faceti copii sa luati o pauza de cel putin o luna de la orce contact sexual pentru a lasa organismul sa se intareasca. daca unul dintre voi simte o oboseala permanenta, stres atunci va trebui sa prelungiti pauza chiar si pana la cateva luni pana starea de bine si vitalitatea revin la normal.
daca nu va puteti abtine va priveste insa un copil are nevoie de doua organisme sanatoase pentru a fii puternic. o sperma sanatoasa de la un tata activ si o mama vitala, voluptoasa si plina de resurse si energie. adica putin plinuta.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Buna, nu stiu cat o sa poti face atat de des sex, eu faceam si 4-5 numere zilnic, dar am ajuns la 2-3 ori pe saptamanalaughing) probabil sunteti la inceput. sexul este benefic te ajuta sa scapi de streswinking spor.

| adinaandrada explică:

Multumesc frumos :*