| deea_4118 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare pentru voi! azi am loat pentru prima data anticonceptionale si vreau sa stiu dupa cat timp am protectie, iau krissa si doctorul a zis ca din prima zi, voi cum stiti? mersi frumos

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima folie trebuie inceputa in prima zi a unei menstruatii, urmatoarele folii se incep la intervale regulate de 28 de zile (practic tot a 29-a zi).
Protectia se instaleaza din prima zi, dar este maxima dupa prima saptamana.