| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema
Acum 2 luni, eu și prietenul meu ne-am jucat puțin prin pat. Mentionez ca Eu aveam chilotii pe mine. Dupa aceea mi-a venit ciclul Aprox normal - 21 de zile ( mie de obicei imi vine la 24 dar cateodata variază) m-a tinut 4 zile, iar in prima zi de menstruatie am facut acelasi lucru cu prietenul meu ( aveam chiloti si absorbant always mare). Luna aceasta( calculat cu 24 de zile) ar fi trebuit sa iti vina ciclu acum 3-4 zile si am simptome adica mă doare burta jos si așa dar nu imi vine...
Se poate ca poate sa fi racit pentru ca am fost la strand destul de des spatamanile acestea, apa fiind rece. Se poate sa fiu însărcinată?
Adica prietenul meu daca a ejaculat pe chiloti se poate sa ajunga cumva in vaginul meu?
Aunt destul de ingrijorata.
( nu sunt virgina)
Si va rog sa nu faceti misto sau sa luati in ras asta...

inainte de asta am mai avut contact sexual in luna mai dar de atunci mi-a venit ciclu normal pana acum, deci nu cred ca se poate de atunci... va rog sa ma ajutati. multumesc

Răspuns Câştigător
| anduktz a răspuns:

Daca esti racita : 1 te dduci la baie de multe ori 2 te dor ovarele 3 iti intarzie ciclu 4 sarputea sati gurga o albeata

5 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

In pat se doarme si se face sex.Joaca,in alte parti.

| LineGuide a răspuns:

Va "jucati" fara sa fi-ti informati, iar apoi va trazneste o sperietura de nu mai dormiti noaptea.
Nu, nu ai ramas insarcinata, daca totul a decurs asa cum ai zis tu aici. Poate este o banala raceala, poate este o altfel de boala, dar nu ai ramas gravida.Inainte de a face ceva de genul, informeaza-te si totul va decurge bine.
Nu strica un test de sarcine, dar eu personal consider asta inutil, daca nu ati avut un contact sexual, deci nu a existat penetrare.\
Ai grija de tine, si alta data informeaza-te!

| Gabriel_Catalin_1998 a răspuns:

Buna! Cu siguranta nu ai ramas insarcinata daca prietenul tau a ejaculat pe chilotii tai + ca aveai si tampon. Deci in nici un caz. Intrebare: Atunci, in luna mai, ai folosit prezervativ? Daca nu ai folosit si prietenul tau a ejaculat... e probabil sa fii mamica daca ai folosit si esti sigura ca nu s-a spart e foarte bine. Cel mai sigur ar fi sa-ti faci un test de sarcina. Il gasesti in farmacie. Nu costa mai mult de 30 lei. Testul te poate asigura.

| true10 a răspuns:

Ok, si daca nu sunt insarcinata... din cauza unei raceli se poate sa am simptomele de dinaintea menstruatiei dar sa nu imi vina? ....sau?

| true10 a răspuns:

Ok, si daca nu sunt insarcinata. de ce am simptome ca si cum as fi in perioada menstruatiei dar totusi imi intarzie? e din cauza unei raceli?