| clauditza93 a întrebat:

Buna ziuacrying
Sunt foarte ingrijorata va rog sa ma ajutati daca puteticrying nu mia mai venit ciclu de 8 zile. in urma cu o luna mi-a venit dat foarte slab! Sunt ingrijorata ca in urma cu 2 luni am facut-o cu prietenul meu dar neprotejat dar a ejaculat afarastraight facestraight face. De atunci nu am mai facut-o...straight face Exista posibilitatea sa fie o sarcina!crying(multumesc!

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca e posibil, si se poate ca sangerarea aceea care ai avut-o in urma cu o luna poate sa fie o falsa menstruatie, cine stie... Cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina ca nu se stie si mai bine sa afli din timp sa stii ce sa faci, in plus ca sa nu iti mai faci griji, protejeaza-te pe viitor ca sa nu te mai stresezi.

| Zenithf a răspuns:

Sunt cazuri in care este menstruatie peste sarcina. Ia un test de sarcina, sau du-te la o clinica unde se face asta si gratuit.
Si, stiu ca este tardiv sa zic asta, foloseste prezervativ...

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, există. Fă un test de sarcină cât mai rapid! Baftă!

| lextim a răspuns:

Se poate sa vina si la gravide o data. nu-i o regula sa nu vina deloc! fa un test de sarcina

| StropiDeDor a răspuns:

In primul rand, calmeaza-te.aceeasi problema am avut-o si eu, doar ca mie mi-a intarziat 3 zile si m-am dus imediat speriata la ginecolog.nu era nici o sarcina, luasem antibiotic luna aia+stres de la examene.medicul mi-a spus sa revin la el doar daca intarzie 2 saptamani.
dar nu ai spus daca ai/avut simptome. dupa ce ti-a venit ultima menstruatie, durerile de sani au disparut, sau s-au mentinut? ca daca dupa terminarea ei sanii sunt inca tari si durerosi pana la urmatoarea data cand ar trebui sa ai menstruatie, atunci e posibil sa fie o sarcina. dar daca simptomele de dinainte de menstruatie au disparut acum o luna si au revenit din nou acum, ar trebui sa fie ok.
dar totusi, du-te la ginecolog.doar asa poti fi 100% sigura!
chiar te rog sa imi spui cum ai rezolvat problema ta!
multa bafta si sanatate!

| melissa_3397 a răspuns:

Ca sa te linistesti dc nu iei un test de sarkina? te simti mai sigura si mai bine daca spun altii ca nu esti insarkinata nimeni nu are de unde sa stie doar testulhee hee :-d... ai grija ce faci

| clauditza93 explică:

In urma cu o luna mi-a venit 4 zile... dar slabcrying daca este sarcina nu este normal sa nu fi venit nici acum o luna deloc?

| clauditza93 explică:

Mi-a ven 4 zile dar slab...normal daca era sarcina nu trebuia sa vina nici acum o luna nu?(de 2 luni nu am mai facut-o deloc!)

| clauditza93 explică:

Doamne ca nu mai stiu ce sa faccrying( si daca ar iesi pozitiv pana la ce timp se poate face un avort...cryingmultumesccrying

| clauditza93 explică:

Maine imi fac 2 teste de sarcina sa vadcrying sper sa iasa negativ si asa parca nu mi tot unacrying multumesc tuturora pentru ajutorcrying

| clauditza93 explică:

Mi-am facut 2 teste astazi si amandoua au iesit negative:X:X:Xmai fac unu peste 2 zile sper sa iasa si ala negativ:X:X totusi am uitat sa specific ca in urma cu 1 luna am luat niste ovule pentru candidozastraight faceeste posibil ca acestea sa intarzie menstruatia?