| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.
Am avut o relatie de 6 luni cu un baiat, si acum cateva zile ne-am despartit.Noi atunci incepusem sa ne certam dintr-un lucru banal, dar el ajunsese sa-mi vorbeasca urat, si apoi am inceput sa ne injuram, si m-am despartit de el.
Ma tot cauta sa ne impacam, si imi promite ca n-o sa-mi mai greseasca, ca o sa fie cum trebuie in relatie.
De cand sunt cu el, l-am tot iertat, am incercat sa-l schimb, sa-l aduc pe drumul cel drept, dar vad ca nu am pentru cine sa ma chinui atata.Nu am nicio multumire din partea lui.Am impresia ca ma ia de proasta pentru ca a vazut ca mereu cand a facut cate ceva l-am tot iertat, si a inceput sa profite de lucrul asta.
Nu stiu ce sa fac, daca e bine sa-l iert si sa trec peste ca m-a injurat, totusi ne-am injurat unul pe altul, sau sa nu mai ma impac cu el.El nu se lasa, ma tot cauta, imi iese in cale mereu.
Dar m-am saturat de promisiuni, pe care nu le respecta.M-am saturat sa cred, ca va fi un baiat cum trebuie.El are 21 de ani, si e genul de baiat mai golanas.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sa faci un pas inapoi si sa-ti vezi de treaba ta: acest baiat nu te merita.

| cristimihailov a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la filmele spaniole, turcesti, etc de dragoste.

Vrei sa fii armata salvarii si mama ranitilor? Sau vrei sa fii fericita?

Ambele nu se poate.

A il alege pe tipul acesta te pune in ipostaza mama ranitilor. Iar oamenii raniti sunt precum cainii bolnavi. Musca si mana care ii hraneste.