| :*:*Dya:*:* a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de 9 luni, acum o luna ne-am despartit din cauza parintilor mei deoarece nu a fost de acord de la inceput cu aceasta relatie.noi cat timp am fost desparti-ti ma gandeam numai la el iar cand il vedeam numai stiam cum sa-mi stapanesc emotile.Asa ca am hotarat sa ne impacam(el a venit cu aceasta idee). Problema este ca noi ne ferim sa nu ne vada cineva impreuna pentru ca aud ai mei si iar am discuti si certuri cu ei. Dar el cam s-a saturat sa ne ferim mereu si mi-a zis ca daca nu rezolv problema cu parinti mei ne vom desparti.Nu stiu ce sa zic, si ce sa fac, il iubesc enorm de mult dar si el ma iubeste ca daca nu ma iubea nu mai ma cauta sa ne impacam iar.Eu am zis ca indiferent de situatie nu ma voi desparti de el, dar situatia ma face sa ma despart de el. Voi ce parere aveti, ajutati-ma plzz[-o

5 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Daca te iubea nu zicea lucrul acela
cand dragostea e adev se trece prin orice impediment.
Tu stai asa. Ii zici:daca u tii la mine atunci mai suporta situatia asta o perioada
Daca te lasa, inseamna ca nu te merita si n ai dc s suferi pentru el
Suna logik nu?happy

| andreeasim1 a răspuns:

Depinde si ce varsta ai, dar parintii nu iti pot controla viata! trebuie sa iei singura anumite decizii care depind de viitorul tau, ar trebui sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui clar in fata ca tu tii cont de parerea lor dar e decizia ta daca vrei sa ramai sau nu cu el, si ca nu au dreptul de a-ti interzice! Chiar daca te va tine legata de pat sau sa te inchuie in casa, gandul tot la el iti va fi, SI INIMA TOT LUI I VA APARTINE! daca ei tin la tine ar trebui sa nu se mai bage in chetii din astea pentru ca daca dupa aceea daca vor pe altul si nu vei fi fericita cu el va fi mai rau. IN plus.parintii pot lua decizii asupra ta doar cat esti mica si pana ce nu esti in stare sa gandesti bien cu capul tau atat. dupa aceea ar cam trebui sa-ti dea libertate la luarea deciziilor pentru ca in viata nu vor fi intotdeuna alaturi de tine! See ya! Sa aud de bine!

| Lavu a răspuns:

Ar trebui sa le explici parintilor tai si spune-le ca orice ai face ai sta cu el sau nu tot asa ai fi si nu te-ai schimba...

le este frica de o schimbare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa gasesti o cale de mijloc, daca se poate. E nasol sa trebuiasca sa alegi intre iubit/prieten si familie.Incearca sa-i "impaci"intr-un fel ca sa-ti fie si tie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iubesti uiti si de mama si de tata si de toti nu te lua dupa parinti fa ce crede inima ta ca e bine