| didi123456 a întrebat:

Am si eu o problema. Am menstruatoa de 33-34 de zile, pe data de 16 mai mi-a venit menstruatia in mod normal, m-a tinut 6 zile. Am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare afara in ultima zi a menstruatiei (22 mai), pe 27 si pe 29. Ieri, pe 3 iunie, am gasit o scurgere maronie amestecata cu putin mucus. Am si niste dureri usoare la nivelul abdomenului in partea de jos si la mijloc, in rest nimic neobisnuit. Precizez ca in ulta luna am fost si foarte stresata, nu am mai mancat si am scazut in greutate. Pana la urmatoarea menstruatie mai sunt in jur de 14-15 zile, dupa calculele mele acum sunt in perioada fertila, si azi sau maine ar trebui sa am ovulatia.
Care ar putea fi cauzele acelei scurgeri? Am citit pe internet despre sangerarea de implantare dar este ultimul lucru la care vreau sa ma gandesc. Ajutati-ma va rog, nu stiu ce sa fac si sunt foarte speriata.
Multumesc :*

2 răspunsuri:
| ash87 a răspuns:

Dude,

Ia-ti un test de sarcina. Sanse sa iasa pozitiv - slabe, dar te vei simti mai bine. Exista pe lumea asta tot felul de scurgeri, nici o vizita la doctor n-ar fi exclusa. Dar testul de sarcina te linisteste cu intrebarea cea mare.

Spor! happy

Dupa cum iti dai seama, chiar daca ejacularea e afara, tot sunt sanse sa devii mamica, sau cel putin e sperietura, riscati si voi mai putinwinking

| didi123456 explică:

Din cate stiu nu pot face un test de sarcina atat de devreme, trebuie sa astept 3 saptamani.
Dimineata am mai gasit niste pete de sange, de data asta nu mai erau maronii...