| angvish a întrebat:

Bună seara! Am și eu o problemă/ nelămurire. Acum 3 zile am încercat sa fac dragoste cu iubitul meu. Doar am încercat căci am rupt un prezervativ dupa un minut. Am pus altul cu gândul să încercăm din nou. După vreo 2-3 minute s-a rupt și acela. El inainte să începem orice a fost la baie și a urinat. Dupa a doua încercare eșuată am renuntat. Nu a ejaculat deloc in niciunul, era pe departe de ejaculare. Mie pe 12 trebuie sa imi vină cm. Imi este teamă de lichidul preejaculator dacă ar fi existat. El nu era așa excitat, nu prea avea erecție, ne opream mai mereu. Sunt sanse să pot ramâne insarcinată?
Scuzați dacă e o intrebare stupidă, dar sunt paranoică și mna...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele se rup dintr-un singur motiv: sunt mult prea mari pentru cucul baiatului!
Prezervativele se cumpara dupa grosimea penisului, nu dupa lungimea lui si trebuie sa fie perfect stranse si intinse pe penis.
Daca prezervativul este larg, la sex, prin miscarile de du-te vino, se rasuceste si plesneste.
Normal ca s-a rupt si al doilea, fiind la fel de mare ca primul si tot la fel, s-a rasucit, intidnzandu-se la maxim si apoi a poncit.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este suficient de regulat, incat data la care s-a preconizat ca va incepe menstruatia se confirma mereu, in acel caz in situatia precizata, in prezent esti cu 2 zile inainte de ziua in care ar urma sa porneasca menstruatia. Astfel ca in aceste zile esti in perioada de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual, adica in in cea mai sigura perioada a ciclului menstrual, adica in zilele in care actelesexuale pot fi intretinute fara a fi nevoie de protectie, fiindca este 100% IMPOSIBIL sa se formeze sarcina, chiar si daca sperma este ejaculata in vagin. In concluzie este bine sa stii pe viitor ca in ultimele 9-10 zile de dinaintea zilei de pornire a menstruatiei, formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA fiindca ABSOLUT SIGUR NU poate exista un OVUL VIABIL in uter in aceasta perioada. De asemenea pentru informatea ta exacta, precisa dar mai ales CORECTA trebuie sa stii ca lichidul preejaculator NU contine spermatozoizi asa cum sustin tot felul de agarici ageamii care dau raspunsuri pe acest site. Las-o naibii de paranoia si uita de orice ingrijorte inutila, ilogica si irationala. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti ramane gravida.

| Andreeush a răspuns:

Din ce ai povestit nu ai cum sa ramai insarcinata.
Data viitoare cumparati niste prezervative de calitate si asigurativa ca le folositi corect.

| sofisis a răspuns:

Nu poti ramane. Luati prezervative mai mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prezervative ati folosit? Cum le-ati pus pe obiectul destinat lor?

| Toteu78 a răspuns:

Cumpărați prezervative bune nu din alea la 1 leu la kg