| GIGN a întrebat:

As dori sa ma ajutati cu o problema destul de dezbatuta si cu care se comporta adolescentii din ziua de azi."Cum se cucereste o fata"? Eu tot timpul am fost adeptul teoriei "invata din experienta altora" si pana acum am mers invers, pe cont propriu. Am 15 ani si sunt clasa a9a. Locuiesc in B si pot spune ca sunt foarte cautat de fete si fara lipsa de modestie sunt multe "moarte" dupa mine. Nu cred ca am cunoscut vreo fata care sa nu simta ceva pentru mine si eu sa simt, cu exceptia fetei petru care scriu acest text. O cunosc de foarte mult timp, am fost la gradinita am facut meditatie amandoi etc. Ea are 15ani ca mine dar nu e la scoala cu mine. As dori sa aflu sfaturile voastre, ce sa fac, ce ati facut voi in momentele astea, cum ati aflat daca va place sau...( mentionez ca atunci cand ma vad cu ea pe strada o strig "Ralucutaaaa", ea zambeste si se uita asa lung la mine insa nu prea imi vorbeste pe fb sau pe mess) Ce ziceti am vreo particica la ea in inima cu mine? As dori sfaturi si explicatii mai complexe si raspuns la ambele probleme, "Cum cuceresc o fata" si "Cum aflu daca ma place" va multumesc. Cel mai bun raspuns va primi din partea mea funda si apreciere

Răspuns Câştigător
| zoeZoe a răspuns:

Alo baiatul ala inteligent, cu umor ( involuntarlaughing), si mai ales frumos::p, mai usor cu laudele! Pari cam increzut si dupa cum am spus, meriti sa te joace un pic pe degetele, chiar daca nu stie ca o facehappy.
Ai dreptate cu fetele care se prefac bla bla si zici ca le mirosi si crede-ma, tot asa te-a mirosit si ea deja. la pariu!
Nu exista " sa cad prost", asta e orgoliul tau.
Mie mi-ar place ce ti-am zis. Daca si eu il plac, desigur. Deja ai vechime cu ea, pare ceva serios. Mi-ar placea ( si cred ca i-ar placea) sa mi se faca curte ca la carte, cu totul. Complimente ( nu sufocante si sa aiba si umor), invitatie in doi in oras si sa avem ce vorbi si sa putem si tacea fara sa ne plictisim, o floare luata atunci pe strada pe care sa mi-o ofere:p, gesturi spontane dar gradate, sa nu dea totul deodata.
Asta e sa ti se faca curte. Si sa vina si o declaratie potrivita cand trebuie sa vina, nu de la inceput dar nici sa astept cu lunile. Am cam amestecat persoanele in descriere si vorbire, dar intelegi tu ca esti destept:d.

5 răspunsuri:
| Molecula a răspuns:

In ziua de azi baietii cuceresc fetele prin fite, impresii, exagerari, se lauda singuri. Fac orice sa iese in evidenta. Genu asta nu suport eu dar incearca si tu daca iti place, daca nu, fii tu insuti si persoana care te va place o sa o observi singur..., si afli ca o fata te place dupa comportamentul ei. Daca vb mult cu tine, daca se uita la tine... Itindai seama usor daca te place vreuna.

| zoeZoe a răspuns:

Mai Gigi dar ai un papagal..., se vede ca esti tare-n vorbe.
Acum ti se intampla ca te-ai indragostit si tu, cum probabil au fost altele " moarte" dupa tinehappy. Eh, a venit vremea sa vezi cum este pe pielea ta.
Ador aceste momente cand baietii macho devin brusc sfiosi, nesiguri, emotionatibig grin.
Fiecare fata isi da seama cand o place un baiat, mai ales daca el e mai indragostit de ea decat o fi ea de el ( daca o fi). Baiatul se poarta evident cu adresa, asa ca prietena aia a ta stie deja ca tu o placi. Tu fiind orbit, nu stii daca ea te place la fel de mult. Sper ca nuhappy ( un timp) ca sa o cuceresti, sa te lupti un pic pentru ea.
Treci de bariera asta a nelamuririlor din mintea ta si ia initiativa. Invit-o la o pizza, la un film si atunci ii vezi reactiile. E clar ca fata e mai sigura pe ea decat altele, ca nu te baga mult in seama pe mess. Si nici nu e sanatos sa fiti acolo apropiati doar. Gata, fa pasul si scoate-o in oras. Dupa aia nu mai fa scenarii, o cuceresti cu naturalete. Daca faci gesturi care nu sunt ale tale, mai tarziu le uiti si dispare vraja. Hai cu Ralucuta happy

| GIGN explică (pentru zoeZoe):

Deci, intr.adevar eu cuceresc fetele prin toate punctele mele tari si am multelaughing: in primul rand frumusete, inteligenta, umor, educat si in plus mai sunt si raraitlaughing aaa si sunt foarte modestlaughing, dar sa revenim. Mie nu mi.e frica sa ma duc la ea sa ii fac "testul suprem" laughing dar mi.e sa nu cad prost si sa isi schimbe impresia despre mine. Si sincer, nu i.am dat motive sa "imi miroasa sentimentele" deci nu cred ca face ca unele fete sa faca pe interesantele si sa fie fitoaselaughing. Mai cunosc genuri de fete care se imprietenesc cu sora mea sa ajunga la mine sau isi arata dragostea lovindu.ma laughing. Tu esti fata observ, m.ai ajuta tare mult cu un sfat. Imagieaza.ti baiatul tau perfect cum vine la tine si iti spune lucrurile care te ung la inima. Voi fetele semanati mai mult decat va dati seama. Ce ti.ar placea cel mai mult sa auzi de la un baiat?

| zoeZoe a răspuns (pentru GIGN):

Alo baiatul ala inteligent, cu umor ( involuntarlaughing), si mai ales frumos::p, mai usor cu laudele! Pari cam increzut si dupa cum am spus, meriti sa te joace un pic pe degetele, chiar daca nu stie ca o facehappy.
Ai dreptate cu fetele care se prefac bla bla si zici ca le mirosi si crede-ma, tot asa te-a mirosit si ea deja. la pariu!
Nu exista " sa cad prost", asta e orgoliul tau.
Mie mi-ar place ce ti-am zis. Daca si eu il plac, desigur. Deja ai vechime cu ea, pare ceva serios. Mi-ar placea ( si cred ca i-ar placea) sa mi se faca curte ca la carte, cu totul. Complimente ( nu sufocante si sa aiba si umor), invitatie in doi in oras si sa avem ce vorbi si sa putem si tacea fara sa ne plictisim, o floare luata atunci pe strada pe care sa mi-o ofere:p, gesturi spontane dar gradate, sa nu dea totul deodata.
Asta e sa ti se faca curte. Si sa vina si o declaratie potrivita cand trebuie sa vina, nu de la inceput dar nici sa astept cu lunile. Am cam amestecat persoanele in descriere si vorbire, dar intelegi tu ca esti destept:d.

| BleahBluh a răspuns:

Prietene daca e adevarat ce spui tu acolo e simplu. Probabil ca te place sau probabil ca nu, daca pe tine te plac asa multe fete probabil te plac si unele prietene de-ale ei asa ca poti afla ce simte ea pentru tine. Daca te place probabil crede ca nu are nici o sansa sa ajunga la tine din cauza faptului ca tu esti mare macho man si le ai pe toate la picioare rolling on the floor iti sugerez sa afli ce simte ea si pentru cine happy si apoi dai actiune

| GIGN explică (pentru BleahBluh):

Sincer sa fiu...nu prea ii cunosc prietenele si nici nu sunt fitos si chestii. Sincer pe mine nu ma intereseaza fetele. Eu m.am axat pe un drum al meu. Am timp pentru ele mai tarziu