| vali16ro a întrebat:

Buna seara, as vrea si eu sa stiu daca se poate sa imi spuneti cum trebui sa isi iubeasca o tiganca adevarata iubitul din toate punctele de vedere. Multumesc frumos!

1 răspuns:
| WaNt3D1856 a răspuns:

E iubire... Nu conteaza cum iubesti, si nu stii de ce iubesti, tocmai asta face iubirea speciala.
Cum... ca toti oamenii normali, rromii nu fac exceptie.
"O iubire provocată de cauze conştiente, de calităţi pentru care dicţionarul are cuvinte, de însuşiri externe, o iubire acordată ca un premiu pentru calităţi estetice, morale şi intelectuale, o iubire pe care o poţi justifica nu este iubire."
― Garabet Ibrăileanu, Adela