| cappucinno a întrebat:

Buna seara TPU! Sunt baiat si de 3 zile sunt impreuna cu o colega de clasa care este minunata. Ea a fost prima care a spus ca ii place de mine iar apoi si eu i-am spus ca-mi place de ea si ca as vrea sa fim impreuna. Bun. Acum dupa cele 3 zile pot sa spun ca a fost dragoste la prima vedere pentru mine si poate parea absurd dar deja ii spun ca o iubesc si nu am nici o retinere fata de ea. Astazi am invitat-o sa vina luni cu mine la film si bineinteles ca a acceptat.Deasemenea i-am spus ca sunt nebun dupa ea si ca o iubesc enorm! Ea mi-a spus ca pentru ea mai trebuie sa treaca timp ca sa poata sa simta si ea iubirea fata de mine.De Craciun i-am oferit si un cadou frumos si s-a bucurat foarte mult(ne-am sarutat in acea zi si nu numai). Acum vreau sa stiu daca luni, cand ma duc cu ea la film sa ii cumpar un trandafir alb sau ce altceva? Este prima mea intalnire cu ea si vreau sa fie una de neuitat. mentionez ca sunt putin timid si nu vreau din cauza timiditatii sa iasa ceva gresit.Incerc sa fac totul cat mai bine pentru ziua de luni. Filmul de asemenea trebuie sa-l platesc eu, doar este prima intalnire nu?! Va rog sa va spuneti toate punctele de vedere referitor la tot ce am scris aici! Va multumesc foarte mult!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E frumos un trandafir alb, cred ca e cel mai potrivit pentru prima intalnire. Si da, plateste tu filmul.
Stii ce mi se pare mie ca gresesti tu? Nu poti iubi cu adevarat atat de intens o persoana pe care o cunsoti putin. Te-ai aprins foarte tare, dar asta pare "indragosteala" nu iubire. Foc de paie. Tempereaza-te un pic, cunoasteti-va, vorbiti mult, gaseste-i si calitatile si defectele. Iubesti un om doar cand ii cunosti si accepti defectele. Daca il consideri perfect, nu-l iubesti, doar iti imaginezi ca il iubesti, fiindca de fapt esti indragostit de proiecta ei in mintea ta, nu de persoana ei.
Eu sunt o femeie mai varstnica (am 32 de ani) dar foarte indragostita de sotul meu. Insa daca el mi-ar fi declarat iubire nebuna de la prima intalnire, as fi considerat ca isi bate joc de mine si nu l-as mai fi acceptat in viata mea. Stiu ca tu nu iti bati joc de fata asta, dar nici nu dai relatiei voastre suficienta importanta si maturitate. Ar trebui sa stii ca dragostea la prima vedere moare repede, fiindca e doar pasiune, foc de paie, cum am mai zis. Si daca vrei ceva mai mult, trebuie sa o cunsoti temeinic si sa te indragostesti de ea incetisor, in fiecare zi cate putin, in timp ce ea ti se arata cu adevarat.

| oanecorleone a răspuns:

Foarte bine ca ai invitato la intalnire asa va veti cunoaste mai bine.Referitor la cadou te-as sfatui sa ii iei un trandafir ROSU sa ii arati dragoste pe care i-o porti.Si cu platitul filmului ai dreptate dar sa nu o inveti asa deoarece o sa ajungi in sapa de lemn.Am o fata in clasa care este in preuna cu un baiat care este si el in clasa cu mine si baiatul ii cumpara in fiecare zii mancare. Ea ii da ordine,, Du-te si ia-mi ciocolata"si in pauza il vezi ca pleaca sa ii i-a ciocolata.
Sper ca te-am ajutat.

| BoierBibescu a răspuns:

1. nu cumperi trandafir

2. ii cumperi pop-corn/suc. pentru film

3. nu ii mai spune tu ca o iubesti si sa nu mai faci niciodata prostia asta.

4. la film incearca sa fii glumetz

Motivarea la ce am spus eu mai sus:

1. ca sa ii cumperi trandafir o sa nasol. 1 e frig o tii cu mana afara si ai sa vrei sa o tii de mana, si la film o sa stea cu trandafirul pe brate. sau ma rog. o sa ii dea importanta mai mult lui decat tie.

2. decat trandafir mai bine popcorn si suc. e film.cand t duci la film t duci fara trandafir. ok?

3. daca o sa ii mai spui mult te iubesc o sa s sfarseasca repede relatia. fii mai secretos. ca o sa o faci pe curioasa si o sa vrea sa stie mai mult despre tine. nu ii spune totul din prima zi. o sa pierzi mult.

4. in timpul filmului. evita sarutul, si pusul mainii dupa cap.esti acolo sa vezi un film.nu sa o tii dupa cap.fii glumetz. glume despre film. ca asa o sa vada ca nu esti serios.si t implici emotional in film.adica sa nu uiti de ea.
Ce e mai important e sa fie simntita prezenta ta.nu a filmului. Tu ce vrei ca ea sa isi aduca aminte? de tine sau de film? conteaza

daca mai intrebari ma poti contacta prin mesaj si o sa iti raspund.

Cu drag BoierBibescu... Curaj ca nu o sa te muste!

| 5p1k3 a răspuns:

I-ai 1 gram de has si iti va da toata bucataria nu numai o gustare dupa prima intalnirewinking

| cappucinno explică:

Daca i-am spus de multe ori ca o iubesc acum cum sa nu ii mai spus adica sa o tin in suspans cumva?

| lavu16 a răspuns (pentru cappucinno):

Pai poti sa ii mai spui dar sa nu o stresezi.Si eu sunt fata si imi place cand un baiat imi spune ca ma iubeste dar cand imi spune in fiecare zi devine stresant.