| Oana_1496 a întrebat:

ca orice fata am secretii vaginale... vreau sa stiu daca aceasta secretie poate dauna cumva partenerului? poate sa-i apara bubite sau ceva de genu? va rog am nev de raspuns urgent ...va multumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sunt secretii normale (nu foarte abundente, transparente, ca albusul de ou, complet lipsite de miros), ele nu fac rau partenerului. Daca sunt secretii anormale, ii pot face rau,, fiindca ii pot transmite infectia care le determina.

| ELLSSA a răspuns:

Intr-adevar, orice fata are secretii vaginale.Acestea exista pentru ca vaginul sa nu stea uscat si sa se infecteze.Cat timp secretiile vaginale sunt normale, nu au cum dauna partenerului.

| Mo a răspuns:

Daca esti sanatoasa nu are de ce sa ii dauneze partenerului. Insa daca secretia este abundenta, galbena si cu un miros neplacut atunci este o problema si ar trebui sa mergeti amandoi la ginecolog!

| Oana_1496 explică:

E alba si branzoasa, nst cum sa-i zic thinking, urat mirositoare atunci cand imi curge mult si sunt perioade inainte de stop si dupa... cateva zile in care ma simt aiurea.sad infectia curge mereu cred thinking