| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara

Ce înseamnă că ești disperat după chestia de a avea o iubita?

Este adevărat ca fetelor nu le plac băieți disperați?

Și dacă ești disperat nu o să ai deloc iubită?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimănui nu ii plac oamenii disperați

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Înseamnă că ești pe o cale gresită.
2. Da, este adevărat.
3. Nu, o să ai, dacă îți resetazi relația cu lumea, cu fetele, cu sexul. Dacă nu, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la psiholog, poate te ajuta sa privesti altfel problema, te-am mai sfatuit de cateva ori ce sa faci, vad postezi mereu aceeasi intrebare.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista psiholog care te poate transforma intr-un macho pentru femei, sa imi zici si mie numele lui laughing))

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi-ne vere ca aceiasi problema o am si eu, exista asa ceva, sa stiu daca incerc? gata ai tacut

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

Cine crede ca trebuie sa alergi dupa muieri din start greseste, trebuie sa le atragi ca mierea la albine.
In primul rand femeile sunt atrase de lovea, iar ca sa ai lovea trebuie sa fi un om de succes, ca sa fi un om de succes iti trebuie un tel in viata si motivatie, telul si motivatia depind doar de tine.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum convingi tu o femeie ca ai lovele, daca in prima instanta nu se simte atrasa de tine, te imbraci in blugi acoperiti de dolari?

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Explica o chestie ca la prostii, cum unii in liceu si facultate au prietene si altii NU, ca nu exista vorba de niciun fel de lovele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

În sfârșit aud pe TPU și ideea că femeile nu pot fi atrase de bani, chiar dacă ăla are cu duiumu, dar e urâțel sau un bădăran. Evident că sunt și femei care se uită doar la bani și atunci celelalte criterii pică, dar la care contează și celelalte criterii, atunci nu prea mai contează banii.
Banii cel mult oricum i-aș vedea importanți spre exemplu într-o căsnicie, adică să ai vreo 5 copchii pe acasă, rate și altele și el și ea/el și el/ea și ea să se mulțumească cu atât iar nu mi se pare ok, atunci sunteți mulți la căruță și trebuie să-ți mai bați și capul să supraviețuiești și de ce nu, să trăiești și ceva mai binișor, deci da, poate atunci mai contează banul și gândul la ceva mai bine, dar la început când nu aveți nici o obligație și se presupune că începeți totul doar din chimie, atracție și cu scopul de a vă simți bine, ce rol au banii în ecuație? Mai ales dacă și senorita ar fi tot la un nivel mediu financiar ca și el, de ce i-ar trebui ceva mai mult sau de ce nu i-ar fi ok chiar și cu unul mai sărac, dacă iubirea sau ahh, am uitat că bărbații nu cred în iubire, atunci chimia ar fi pe bune, deep și reală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La a doua întrebare, da. Clar, da.

Ooo, să vezi în schimb cum te țin pe jar idioții care nici măcar nu știu de existența ta. Sau doar te bagă în seamă, ca să se amuze. Ăia îs parfum, zic dpmdv, nu știu cum sunt alte femei. Dar evident că și noi astea care ne uităm la cei care nu ne plac, cred că facem asta, deoarece în spate probabil nu vrem să o facem, ideea unei relații, unei căsnici și atunci ne e mai comod să părem "rănite" de cei care nu ne plac și atunci să spunem că toți sunt la fel și să renunțăm. Deci nu fi disperat, dar nici dezinteresat complet, right, că atunci cum mai întreții o relație? Cum ia viață?

Deci poate dacă așa or fi mai majoritatea femeilor, ar trebui să fii și tu așa, right?

La prima întrebare, răspunsul meu ar fi că un om disperat după a avea o iubită, ar fi faptul că tipul x sau y nu își și dorește musai o iubită sau cel puțin nu una reală, el știe doar că își dorește cu orice preț o iubită, dar nu și una anume, poate chiar își dorește mai multe, te-ai gândit?

Eu zic că o să ai iubită și dacă ești disperat, oricine poate avea ceva în viața asta, atât timp cât acea persoană face pași către acolo, apoi dacă se luptă să obțină treaba aia și să păstreze treaba aia. Nu te îmbăta cu apă rece băiete, în ideea că aici se vrea a fi un băiat, din întrebare așa pare, dar mă rog, nu te îmbăta cu apă rece, că ai obținut o relație și gata totul vine de la sine, trebuie să pui suflet, atenție, dedicare și implicare, atât tu cât și iubita ta. Și ia uite cum și aici poți fi disperat, făcând absolut tot ce se poate face pentru a ține vie relația aia. happy

Succes, orice ar fi, în găsirea partenerei mult visate, dar cel mai important în păstrarea și reactualizarea ei mereu. happy

| GambleR40792 a răspuns:

Salut, a fi disperat dupa o iubita inseamna de fapt a fi dupa pzd, si asta se rezolva la curve, nu ti s-a luat de subiectul asta?