| Pufikk a întrebat:

Bună seara!
Ce simptome ai când ești însărcinată și după cât timp apar? Mulțumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Primul simptom privind existenta unei sarcini instalate in uter, apare dupa 2 saptamani de la data intretinerii sexului in perioada fertila a ciclului. Este reprezentat atat de lipsa simptomelor premenstruale cat mai ales prin lipsa/neinceperea menstruatiei. Simptomele de sarcina, reale/adevarate incep sa apara si sa se manifeste doar in cazul a circa jumatate dintre femeile insarcinate si numai dupa ce sarcina a implinit varsta de 6-7 saptamani de viata. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Ionela2243 a răspuns:

Buna! Simptomele apar dupa 2 săptămâni dar depinde de femeie altora le apr și după o luna. Simptomele sunt: Oboseala, grețuri, amețeli, pofte. Sper ca te va ajuta răspunsul meu!

| IasminaIasminna a răspuns:

Cam după o lună aproximativ,(plus sau minus) incepi sa ai grețuri, până când intri in a doua etapă a sarcinii. ultimele luni n o sa mai ai. Și n o sa mai ai menstruație, pofta de a manca e mai mare, devii mai sensibila, emoțional.