| MihaiClaudiu14 a întrebat:

Îmi puteți spune va rog care sunt simptomele unei sarcini? Și când după cât timp apar? E o întrebare mai mult pentru fete cele care au trecut prin asta... dar orice răspuns e de ajutor. Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa menstruatiei este primul simptom.
Apoi, greturi si varsaturi matinale, dar nu-i musai sa fie prezente la toate femeile, unele neavand nici un simptom.
In orice caz, sunt 2 feluri de teste de sarcina:
- cel de sange - la orice laborator de analize medicale - care se poate afce DUPA 14 zile de la ultima partida sexuala sau
- testul din farmacii sau comert - cu urina de dimineata, cares e face DUPA 21 de zile, dupa ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, va arata eronat fiind facut inutil si incorect.

| corbulalbrosu a răspuns:

Acceseaza si citeste urmatorul articol : https://www.zanzu.be/ro/simptomele-sarcinii
Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simptom:iese un copchil.

| erikavip a răspuns:

Simptomele apar foarte diferit de la o femeie la alta, daca vrei sa stii daca esti gravida, cumpara un test, sunt de la 15 lei in farmaci

| Madalina26059506113019 a răspuns:

Difera de la persoana la persoana, eu într-o seara aveam pofte și mi am făcut un test de sarcina pentru liniștea mea, și eram însărcinată in 2 luni, grețuri și stări de vomă au început pe la 2-3luni de sarcina. Ca și simptom ar mai fi / vomă, grețuri, stări de oboseala.