| NightCrawler919 a întrebat:

Daca am facut o a 3 a oară cu partenera si ea e înainte cu 7 zile de perioada menstruației, ambii fiind virgini înainte de aceste 3 dati, se poate ca partenera sa rămână insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DOAR in cazul in care ciclul menstrual al partenerei este REGULAT si momentul pornirii menstruatiei se produce la data calculata sau cu o eventuala abatere de +/- 1 maxim 2 zile, in acel caz pot fi determinate cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE cu o precizie suficient de mare. Reiese ca numai in acest caz pot fi stabilite si cele 9-10 zile ale ciclului menstrual care reprezinta PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE, adica ultimele 9-10 zile ale ciclului situate inaintea menstruatiei urmatoare, in care formarea sarcinii este imposibila chiar si daca sexul se termina cu ejacularea spermei in vagin. Presupun ca stiind aceste informatii vei ajunge tu singur la concluzia corecta in cazul vostru. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca singurul sex facut a fost doar cu 7 zile inainte de menstruatie, atunci fata nu era in perioada fertila si nu putea sa ramana gravida.
Asta in situatia in care fata are un ciclu perfect regulat ( care se succede la acelasi numar de zile, in fiecare luna).

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Pentru ca nu este in perioada fertila.

| Donsavas a răspuns:

Protejat nu se poate? Sunteti mai siguri asa.

| NightCrawler919 explică:

Precizez ca nu mi-ai dat drumul, când am simțit ca-mi dau drumul am scos, dar nu mi-am dat drumul, nu am văzut urme de sperma, ci doar lichid preejaculator.

| NightCrawler919 explică:

Sa punem răul in fata, daca a curs foarte puțină sperma si nu eram in dansa, ci penisul atingea vaginul. Se poate sa rămână?