| George20111 a întrebat:

Buna seara : De ce am cosuri pe fata in special pe frunte cateva si in zona barbii / guri, ce pot face sa numai am cosuri? "Ata" e cauza?

4 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

"Ata" de care zici tu, exista posibilitatea sa o ai si dupa ce faci sex asa ca nu ata e cauza ci ca esti LTP-istwinking.

| madness2021 a răspuns:

Oai...nu. Acneea e intalnita ff des la adolescenti. Sfatul meu este acela de a merge la un dermatolog bun care iti poate prescrie o crema sau un antibiotic daca este cazul pentru acnee(asta doar daca este f raspandita si te deranjeaza f mult). Viata sexuala la baieti nu are nici cea mai mica legatura cu cosurile...asta este o perioada a pubertatii. Succes!

| alexfb a răspuns (pentru madness2021):

Tin sa te contrazic. Cosurile tin de 2 lucruri importante :
1.Hormoni - uni fac cosuri, uni nu; dar intodeauna e vorba de hormoni.
Mai tarziu (dupa 20 ani) poti avea eruptii cutanate (cosuri si alte chestii) din lipsa activitatii sexuale.
2. Daca faci parte din cei care fac cosuri atunci trebuie sa respecti o igiena a fetei foarte buna care include spalari dese cu sapun antibacterian, creme antibacteriene, antifungice gen Baneocin si tot asa.

Pe scurt : Daca nu ai cosuri, super. Daca ai, ai grija mare sa nu se suprainfecteze si mentine fata cat mai curata.

| George20111 explică (pentru alexfb):

Ok, multumesc frumos happy