| AnOrdinaryGuy a întrebat:

Buna Seara! Deci...Recent,clasa mea s-a desfiintat, deoarece eram prea putini si anume 16 elevi.Impreuna cu inca 5 colegi ne-am mutat in alta clasa.,, Norocul" meu a fost ca am picat chiar in clasa unde sunt numai golani.Sunt cativa tipi care se cred cei mai smecheri si fac misto de tine din orice motiv.Totusi,de ceva timp am observat o fata foarte draguta, delicata de care imi place.M-am gandit la foarte multe lucruri prin care sa comunic cu ea dar..nahhappy nu prea a mers.Faza e ca noi nu ne cunoastem practic(in clasa asta sunt numai grupulete, iar cand noi am venit nu prea i-a interesat pe nimeni de noi).Asa ca as vrea sa imi dati niste idei cu care m-as putea baga in seama cu aceasta tipa. Faza e ca, ea e si foarte timida.Si eu sunt cam la fel pana ce nu cunosc respectiva persoana bine.Si ma gandesc ca daca as deveni prieten cu ea,Toata lumea ar zice gen:Mama, x e prieten cu y si ar face numai misto.In clasa asta, chiar daca ma aflu acolo de vreo 4 luni deabia daca vorbesc si sunt prieten cu 10 elevi.Cum ziceam mai sus, ii doare undeva de prezenta noastra.Deci dati-mi niste idei, caci imi place foarte mult de aceasta fata.Dau Funa!:

Răspuns Câştigător
| XxKidaaaxX a răspuns:

Si tie iti pasa ca aia fac misto de tine? Cum ai zis si tu, ii doare undeva de prezenta voastra deci de ce le-ar pasa de tine ca incepi sa vorbesti cu fata respectiva? Iti place si punct. Nu conteaza ce zic cei din jur... poate ca si ea te place dar nu are curajul sa iti zica tot din acelasi motiv. Eu zic sa ii lasi pe cei care fac misto si sa incerci sa vorbesti cu ea sau sa o bagi in seama putin si vezi cum reactioneaza. Succes happy

1 răspuns:
| asasaaaaaaaaaa a răspuns:

Ba omule bun, zic sa o lasi in pace, esti a 10-a, cred. mai bine stai in banca ta, asa am facut si eu. Am vazut o tipa, asa draguta. am vorbit cu ea, imi petreceam timpul cu ea, pana am vazut-o cu un baiat de a 12-a, ala mare solit. ma duc la el si il salut, si apoi fac un pic de misto. era cat pe ce sa sara la bataie, bine ca mai erau ceva colegi prin preajma. Daca nu ai prieteni care sa-ti aiba spatele mai bine stai fain frumos in banca ta. Daca da, si cunosti lumea si stii ca-i disponibila ''baga-te'' pe ea, daca-ti place asa de mult. da dracu' lumea si parerea altora. daca fac misto baga si tu o replica: ''ce ma asta o fost o gluma?'' sau asa pe un ton mai impunator. Bafta cu fata!