| anonim_4396 a întrebat:

Deci, vorbesc cu o fata de 3 sapt, cand ne-am cunoscut pe tinder, dar nu vorbeam prea mult si acum de 1 sapt vorbim pe instagram.Eu i-am propus ca weekendul viitor sa iesim in oras si ea a acceptat, dar intrebare este oare ar fi ok daca as intreba-o daca vrea sa fim impreuna sau ceva? Ca ma gandeam pe deoparte sa las intalnirea asta doar ca sa ne cunoastem si dupa sa o mai scot o data si atunci sa ne combinam, ca, cred ca e prea devreme totusi. Nu prea stiu cum sa procedez, ultima oara cand am iesit la o intalnire, bine asta cu alta fata, ne stiam deja de 2 luni si fata aceea a facut totul, eu a trebuit doar sa particip rolling on the floor))).
Voi ce parere aveti?
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu trebuie sa pomenesti de nici o combinatie.
Du-te la intalnire, incearca usor sa te apropii de ea, vezi cum reactioneaza, daca totul merge bine, o sa ajungi sa te comporti ca si cum ati fi intr-o relatie din prima, adic sa va imbratisati, sarutati si asa mai departe, aici ma refer tot de la prima intalnire.
Cand intalnirea e pe sfarsite, ii propui sa va mai vedeti in una din zilele urmatoare, si, continuand tot asa, veti ajunge intr-o relatie fara sa ii ceri tu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Mersi mult sefu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Dar mai am o intrebare: e ok sa ii iau flori sau nu? rolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e deloc ok sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna, totul Depinde de ea daca e deschisa pentru o relatie sau nu. Si Oricum chiar daca ar fi la nici una nu-i place sa grabeasca lucrurile.
Dacã ai cunoscut-o pe tinder ma indoiesc ca ar cauta relatie, mai mult ca sigur tipa vrea sex. Niciodata nu e prea devreme, lasã invataturile societatii ca ei nu i-ar placea. Nu ai de unde sã stii.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu stiu ce sa zic.
In opinia mea pare putintel cam deplasat, pana la urma e prima intalnire, nu prea stii unde o sa ajungeti.

Eu unul, daca ar fi sa ofer o floare la prima intalnire i-as da-o putintel mai tarziu.
Adic, cand ne vedem, sa nu am floarea, iar dupa ce am trecut de prima impresie, pot sa-i ofer si floarea, fie atunci, fie mai tarziu, desi as tinde sa evit momentul astfel incat sa o iau prin surprindere.
Asta e o variante, o alta varianta, pe care ma gandeam sa o folosesc, ar fi sa iau o floare de gradina (ceva mic, si discret) pe care sa i-o pun in par dupa primul contact.

Nu stiu, eu unul, sa ofer flori asa, din prima, m-as gandi ca la o tentativa de mituire laughing De slabiciune, neincredere, si o incercare de a face o impresie buna, dar care se poate interpreta si ca o disperare.
De asta, chiar de as oferi flori, as incerca sa o fac putin mai diferit, fie sa aman momentul, fie sa ofer o floare discreta, asa, ca un simplu gest.
Chiar daca asta inseamna sa ma opresc undeva si sa rup/fur o floare de fata cu ea laughing
Desigur, asta doar daca merge bine.

| Adry05 a răspuns:

Nu, clar nu! O să pari extrem de disperat. O scoți, vă cunoașteți, nu faci nimic, iar dacă îți place fata o mai inviți odată să ieșiți și atunci eventual încerci s-o săruți, dar să fie momentu de așa natură nu sari deodată random pe ea,

| Alexxiax98 a răspuns:

Buna. Nu ai niciun motiv s-o intrebi asta, din moment ce iasa cu tine in mai multe randuri, eventual va sarutati, e clara deja relatia dintre voi, nu trebuie o confirmare.

| Andreeush a răspuns:

Nu-i propune chiar la prima întâlnire.
Mai așteaptă câteva zile, mai ieșiți și așa o să vă cunoașteți mai bine.