| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa uit o fata?
Sa va zic pe scurt: am cunoscut o fata vara trecuta am invitat-o si de abia a-3-a oara a acceptat. A fost fain la prima intalnire ne-am tinut de mana ne-am pupat dar in ultimul timp numai voia sa iesim si gasea motive si astazi am facut pe dezinteresatul si mi-a zis ca nu o sa ma mai deranjeze.
Sincer mi-e greu sa mi-o scot din cap, tineam foarte mult la ea, dar doar ma tinea din refuz in refuz.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai stai cateva luni. Nu vei uita fata ei dar te vei adapta situatiei.

| raMLesS a răspuns:

Te-a bagat in zona prieteniei.
Daca ii placea de tine, nu te mai refuza.
Oricum nici cand iti scria nu prea ii pasa de tine, te considera doar un amic ok, dragut, un fratior simpatic si nimic mai mult.
Data viitoare nu te mai atasa din prima ca nu e ok, daca a fost prima oara cand experimentezi, e bine, asa macar prinzi experienta.
Acum cat timp esti tanar, nu te limita doar la o fata, experimenteaza si asa o sa intelegi mult mai bine cu ce se mananca.
Nu da dovada de slabiciune in fata unei fete niciodata, ele te testeaza aproape mereu si de cele mai multe ori o fac din instinct, daca vorbesti cu una, si aici ma refer strict la f2f, ea chiar daca o sa te considere dragut, tot o sa-ti spuna o replica mai dura sau o sa faca misto de tine, in momentul ala daca lasi garda jos si te intristezi si pleci cu coada intre picioare in loc de a ramane pe pozitie si de a-i raspunde cu o gluma sau cu alt ceva in functie de raspuns, o sa-i scada interesul fata de tine, ele vor un barbat care stie ce vrea, vor un barbat puternic din toate punctele de vedere.
Ia in considerare sfaturile astea: Ocupa-ti timpul cu ceva productiv, un hobby, citit, muncit, sala, sport, orice... daca-ti scrie si ii raspunzi in 2 secunde, o sa te creada un nolifer neinteresant.
- Nu te mai atasa atat de repede.
- Nu pune la suflet nimic, daca pici prost intr-o situatie, apasa butonul de reset si uita de ceea ce s-a intamplat, comporta-te ca si cum nu s-ar fi petrecut si continua sa faci/spui ce aveai de spus/facut.
Fetele trec, experienele raman.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa treci la urmatoarea si sa inveti din greseala, adicã sa nu mai actionezi ca un disperat, si ea sa te Tina ca un backup.

| MGEORGESCU a răspuns:

Hai sa iti spun ceva: un om care candva a insemnat ceva in viata noastra nu-l vom putea da uitarii niciodata, indiferent cum s-a terminat respectiva relatie, dar vom trece peste asta si amintirea lui/ei nu reinvie in fiecare zi, drept pentru care avem tendinta sa spunem ca l-am uitat. Acum revenind la metode de a,, o uita" pe respectiva tipa iti spun asa, in prima faza asigura-te ca nu mai exista chestiuni nelamurite intre voi, pleaca din relatia asta impacat cu tine, analizeaza-ti sentimentele si cauta activitati care sa-ti ocupe mintea si sa te ajute sa depasesti momentul. Banuiesc ca ai un cerc de prieteni si cu ajutorul lor cu siguranta vei reusi sa treci peste asta, in plus, cel putin pentru o perioada ai putea incerca sa eviti locurile/activitatile etc pe care le faceai cu respectiva, te va ajuta mult asta. Si de ce nu, sa incerci sa iti gasesti pe cineva care sa te completeze. Succes!

| eugeniu2020 a răspuns:

Simplu - nu te mai gandesti la ea, daca nu ajuta te dai cu capul de usa de 10 ori!

| AlMaDi a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ea a raspuns la reactia ta.
Cati ani aveti?
Ar fi trebuit sa ii spui ca ea nu te deranjeaza niciodata.
Eu cand spun asta, e din cauza comortamentului lui, daca vad ca doar eu vorbesc si doar eu par interesata, i-as spune la fel, ca nu il mai deranjez.
Nu cred ca fata nu e interesata de tine, daca chiar nu te suporta, considera ca e binecuvantata, si nu iti mai scria.
Eu zic sa o vrajesti frumos si propune sa iesiti, pentru ai demonstra cat de mult te deranjeaza.
Fetele nu se castiga fara lupta.
Eu una cred ca fata te place, doar ca nu i-a placut comportamentul asta de indiferent al tau. Ti-am spus ca o sa fiarba.
Fii baiat destept.

| anonim_4396 explică (pentru AlMaDi):

Am pierdut-o deja, oricum ultima data mi-a zis ca nu poate iesi ca e plecata. Si gen oricand i-as propune o iesire mereu vine cu o scuza

| AlMaDi a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate e mai bine sa ai o tipa, care isi poate asuma sentimentele pentru tine.
Eu tot cred ca fata te place, dar poate e imatura.
Si cred ca daca tu nu te simti bine in aceasta ecuatie, ar bine sa te detasezi de ea.
Cum o poti uita? Nu exista o reteta, va trebuii sa ma crezi pe cuvant, o vei uita cu trecerea timpului, iar intre timp ocupati minte cu altceva, sa nu stai sa te gandesti la ea, si o sa vezi odata cu trecerea zilelor o sa o uiti.
Acum o sa ai amintiri cu ea, dar nu o sa existe dor, doar o experienta.