| Patricia96 a întrebat:

Bună seara! Sunteţi de acord cu această afirmaţie:În ziua de azi trebuie să-i ştii parola de la mess iubitului, să vezi cu cine vorbeşte, ce vorbeşte!
Ce părere aveţi? eu ..cred ca dacă există încredere, dragoste nu-i trebuiesc parolele, schimb de cartele pentru a fi sigur că nu e înşelat/ăwinking
Vouă vii s-a cerut parola de la mess /facebook..de către iubit/ă!
Ofer fundiţă!(scuzaţi categoria dar aici sunteţi mai activibatting eyelashes )

Răspuns Câştigător
| Ioana22B a răspuns:

NU.Sunt total impotriva acestui lucru prostesc!
De ce? Pentru ca mi s-a intamplat chiar mie.Am fost pusa in situatia dificila, de catre iubit, de a-i da parola de la messenger sau facebook, i-am dat doar una (pentru 2 zile pentru ca nu mi se parea normal, am facut-o doar ca sa evit o cearta) si a fost foooarte rau! Deci, sa nu faci asa o greseala, eu am facut-o si clar voi invata din aceasta experienta si nu ma mai voi lasa de azi inainte "orbita" de dragoste! Stii ce facea? Nu avea pic de scrupule, dupa ce ieseam de pe mess seara, intra el si apoi incepea sa imi ceara explicatii ca "de ce am vb cu ala sau aia pe mess/dc le-am spus asta?" erc. Oare trebuie sa mai mentionez ca era EXTREM de gelos? Si nici nu avea de ce!
Deci sfatul meu:indeparteaza-te cat poti de aceste persoane care din pmdv au probleme psihice si prea putina incredere in sine.Viata fara ele iti va fi muult mai simpla! Pupici!

| Patricia96 explică (pentru Ioana22B):

De beţivi şi geloşi o să fug toată viaţa mea deoarece sunt bolnavi!winkingDin fercire nu am fost întrebată de catre iubitul meu lucrul ăsta.dar nici nu vreau că ar ieşii cu ceartăwinking [Din partea mea, bineînţeles] te pup[

| Ioana22B a răspuns (pentru Patricia96):

Bine zis!laughing gelosi si betivi (sau care au alte vicii) Macar spre surprinderea mea el mi-a lasat parola intacta, iar apoi mi-am schimbat-o eu pentru ca nu eram de la inceput de acord sa o aibe si el...si ghici ce? Am pus chiar data zilei cand ne-am combinat ca parola, si nu i-am mai dat-o... evident ca am schimbat-o cand ne-am desparitlaughing

| Patricia96 explică (pentru Ioana22B):

Doamne.:/ răman uimită.
Să nu-mi spui cădasta v-aţi despărţit?

| Ioana22B a răspuns (pentru Patricia96):

Nu de asta...pana la urma cica "a lasat de la el"...chestia asta nu era normala din start! Si a trecut peste, dar a inceput cu alte faze de copil de 9 ani si mi-a pus capachappy

23 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

CE MA? :O Cum frate, daca stiu ca nu am incredere in ea de ce dq sa mai ma incurc cu ea? Asta mi se pare o idiotenie, adica ce dq sa nu am incredere in ea, ce sa fac langa ea? Doamne, nu as sta langa o astfel de persoana! (Sorry pentru limbaj )

| Patricia96 explică (pentru FrozEenSoul):

Nu neapărat lipsă de încredere..ci noua modă de aziwinkingsă stai pe id-ul iubitei/tuluioh go on.prostii

| morningstar a răspuns:

Nu mi s-a cerut si nici eu nu i-am cerut parola. Pentru ca imi dau seama ca eu pot comunica cu alte persoane fara sa ii dau raportul si fara sa port discutii care pe el l-ar deranja; si invers. De ce ar trebui sa citeasca el o discutie purtata cu o colega de-a mea cand oricum sunt subiecte de discutie pe care pe el l-ar plictisi; sau de ce ar trebui sa ii citesc mailurile trimise/primite de la un prieten de-al sau cand pe mine ma plictisesc rau discutiile despre masini, fotbal, etc. Odata ce am incredere in el, chiar daca ar vorbi si cu o fata, nu m-ar deranja atata timp cat are limite.

| Tmcn a răspuns:

Nu am fost şi nu voi fi niciodată de acord cu chestiile astea. Nu mi s-a cerut niciodată parola şi nici nu am cerut la rândul meu să mi se spună. Până la urmă conversaţiile de pe mess sunt ceva intim şi chiar dacă vorbeşti cu un amic, amică, părinţi sau alte persoane, nu mi se pare normal să-şi bage cineva nasul. În plus, ţine de voinţa fiecăruia, dacă vrea să te înşele găseşte şi alte metode decât mess sau telefon, iar dacă nu vrea să te înşele pur şi simplu nu o face. fiecare ar trebui să aibă liberul arbitru fără să fie constrâns. Ce mai contează dacă nu te înşeală fiindcă ştie că e verificat. Nu e mai frumos când ştii că nu o face din proprie iniţiativă?

| Patricia96 explică (pentru Tmcn):

Corectwinkingceva intimwinking de acea există şi o parolă! sincer..trebuie sa fi prea dus de nas să-ţi laşi parola de la id, fb.
ai dreptatehappy

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca este o idiotenie si o dovada de lipsa de incredere in propria persoana sa ii ceri partenerului astfel de date, daca nu are nimic de ascuns iti da si singur fara sa i le ceri tu. E necesar ca in fiecare cuplu partenerii sa aiba dreptul la intimitate si sa petreaca timp si de unul singur pentru a evita instalarea monotoniei. Plus ca ar fi cazul sa realizam ca daca partenerul isi doreste o alta relatie poate sa o aiba si daca-i montam GPS ca tot gaseste o solutie.

| Empathizer a răspuns:

Categoric nu! Intr-un cuplu, fiecare partener are dreptul la respect si confidentialitate. Nu e normal sa-si controleze reciproc sau unilateral corespondenta, fie ca e pe mess, pe mail, posta clasica sau telefon.

Pretentia de a controla total viata partenerului denota gelozie patologica. Fugiti cat puteti de un asemenea partener/a, va va face viata un iad!

| Patricia96 explică (pentru Empathizer):

Corect! mulţumesc frumos

| Patricia96 explică:

Vă mulţumesc frumos pt.răspunsurile voastrewinking
Uite.că mai sunt oameni înţelepţi cu creier happy
Din păcate multe se las duse de nas, iar dupa ce se sfarseste relatia sunt nevoitesă se plângă că au parolele schimbate.oh go on
Nici nu ştiu cui sa-i ofer fundita!

| Cricutz a răspuns:

Si increderea unde mai e? Doar ea e baza ce tine in picioare o relatie... Nu sunt de acord cu lucrurile mentionate de tine mai sus si nu, prietena nu mi-a cerut niciodata parolele si lucruri de genul

| BlackBeauty09 a răspuns:

Buna! Sunt de 4 ani intr-o relatie si niciodata nu mi-au placut lucrurile de genul asta, daca vrea sa stie cu cine vorbesc si ce fac ma intreaba pur si simplu, cum ai spus si u e nevoie de ingredere.Trebuie sa ai spatiu intr-o relatie altfel ea devine sufocanta si de aici pornesc nenumaratele certuri.

| Patricia96 explică (pentru BlackBeauty09):

Eu în seara asta am primit o întrebare de la un prieten de-al iubitului meu :de ce nu-i las si lui parola mea deoarece poate se simte mai în siguranţă.dar replica meaa fost aceasta:cred ca dacă există încredere, dragoste nu-i trebuiesc parolele, schimb de cartele pentru a fi sigur că nu e înşelat

| FrozEenSoul a răspuns (pentru Patricia96):

Cred ca daca as fi lovit de aceasta afirmatie, acea " ea " nu ar mai fi... Adica sa imi zica iubita asa ceva, ar fi libera, mai am 5 dupa colt si din 5 una sigur trebuie sa aiba incredere in mine... Asta inseamna ca nu are incredere in mine si o sa fie mereu in dubiu. Imi plac mai mult persoanele sincere

| Patricia96 explică (pentru FrozEenSoul):

Bravo ţiewinking

| Picasso a răspuns (pentru Patricia96):

Auci nasol si cu increderea asta laughing) a draq incredere, insa hai sa fim seriosi, gelos gelos, e pentru poate a m trecut printr-o perioada dificila smugsmug intelegi tu, ceea ce il face mai atent cu chestiile din jur, hmm, ii e frica sa nu te piarda ( si pe tine )! Cat despre asta cu parola. hmm cred ca nici tie nu ti-ar place sa ii dai parola, mai vb si tu cu un baiat, ala care iit face alinturi si te pupa-n fund, chiar daca ai prieten si eventual stie asta, tie toot iti plc sa fi alintata smugsmug ( hihihihii ), in cazul in care exista manifestari neplacute la el, si chiar despartire, tu stii cine te place smug Voi fetele, sunte-ti ca si noi big grin baietii aia nebuni gelosi tampiti cretini si etc, cum ne considerati voi in unele mommente ori cand sunte-ti pe stop de va certati cu noi big grin, va place sa fiti in mijlocul atentiei! Hmmm cat despre a da si parola unei fete, zise prietena mea; hmm ashh tampii, nu as mai sti sa vb cu ea, sa o cuceresc, asta din motivul k o sa mi-o bage p-aia, acelasi vb zc si lu...x, y, z! si etc, asta poate sa fie si la voi! Ceea ce ai facut ai facut bine! Daca si tu ii cereai parola. iti zic ca trebuia sa staerga niste conversatii, niste id-uri, hmm si eventual sa isi faca un alt id smug ca asa e la moda laughing)

| vtyalexandra a răspuns:

Nu mi s-a cerut niciodata parola de mess sau altceva si nu as accepta sa ma verifice.e penibil, fiecare dintre noi avem nevoie de intimitate.nu sunt de acord cu asa ceva. daca e vorba de inselat poti sa inseli la fiecare pas daca o faci cu cap, poate sa te verifice pana si FBI si tot degeaba.intr-o relatie trebuie sa existe incredere.increderea e elementul cheie pentru durabilitatea unei relatii!

| Patricia96 explică (pentru vtyalexandra):

Da!
Mă bucur că mai există oamenii şi cu creierwinking
Ai dreptatehappy

| vtyalexandra a răspuns (pentru Patricia96):

Merci frumos! esti o scumpa!

| Patricia96 explică (pentru vtyalexandra):

Si tu la fel :*