| Andrei5675949 a întrebat:

Buna seara TPU, am o intrebare.
In data de 22 iunie am facut sex protejat cu iubita mea si nu am reusit sa ma termin, am avut doua prezervative si au fost folosite amandoua pe rand.
Ea a avut menstruatia in data de 16 iunie si dureaza cam 4 zile de obicei il are regulat si dureaza cam 26-27 de zile.
Si acum suntem in data 9 iulie si se plange ca seara ii este rau si ca o dor sanii.In data de 7 iulie dupa cateva ore de festival, undeva pe la ora 1 noaptea i-a venit rau si a vomitat, dar ma gandesc ca i-a fost rau de la ce a mancat si de la caldura.
Ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Fiindca ciclul menstrual dupa afirmatia voastra este : ''regulat si dureaza cam 26-27 de zile'' rezulta ca perioada fertila reala se situeaza intre a 9-a si a 14-a zi ciclului
2.) Fiindca actul sexual a fost intretinut in cea de a 7-a zi a ciclului 16.06 - 22.06 = 7 zile, rezulta ca a avut loc in perioada de INFERTILITATE RELATIVA, cea in care atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma sarcina este de 5-10% insa doar in cazul in care sperma este ejaculata in vagin.
3.) Fiindca ai precizat ca : ''In data de 22 iunie am facut sex PROTEJAT cu iubita mea si NU am reusit sa ma termin, am avut doua prezervative si au fost folosite amandoua pe rand'' care se poate aprecia si presupune ca au ramas INTREGI/INTACTE la terminarea sexului (chiar daca nu ai amintit de acest aspect)
Reiese ca pe baza conditiilor existente, precizate si enumerate, se poate concluziona ca in mod logic si rational orice formare a sarcinii devine IMPOSIBILA in proportie de peste 99, 9%
Si acum suntem in data 9 iulie, adica in a 24-a zi a ciclului, cu circa 2-3 zile inainte de ziua de pornire a menstruatiei si in acest caz este si logic si normal ca iubita ta : ''sa se planga ca seara ii este rau si ca o dor sanii'' fiind in acest moment se afla in perioada premenstruala. Multa sanatate!

| Andrei5675949 explică (pentru corbulalbrosu):

Wow,iti multumesc ca ai stat sa imi explici toate astea, sa ai parte si tu de multa sanatate!

3 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca ati facut protejat, iar prezervativul a ramas intact, de ce va mai faceti griji?

| Andrei5675949 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Pai nu stiu, sunt eu ff stresat din fire si este foarte speriata si daca o intreb daca mai simte ceva incepe sa urle la mine si se supara ca deschid aceasta discutie si intr-un fel asta ma face sa fiu ingrijorat. Oricum inainte de festival nu ii mai era rau sau ceva, de abia dupa festival si dupa ce a facut ceva plaja a inceput sa i se faca rau.