| Mandakanh a întrebat:

Buna seara tpu.Am terminat de curând o relatie de 2 ani.S.a terminat urat.Fostul meu iubit a inceput sa joace la pacanele si sa aiba niste obiceiuri ieșite din comun.De o luna de zile m.a facut in toate felurile posibile si m.a jignit fara vreun motiv anume.Nu ma suna niciodată intotdeauna îl sunam eu si atat.Cand il rugam sa ma sune spunea ca nu are de la cine.Intr.o seara m.am enervat si am iesit cu niste prieteni la un party.A vazut o poza si m.a umilit urat doar pentru ca am iesit.Nu a ținut cont ca el a stat zi de zi timp de o săptămână aproape la pacanele si la bar.Problema este ca el plecat fiind nu am de unde sa stiu ce face si am inceput sa.l dau uitării.M.am săturat să mi se interzică pana si dreptul de a iesi o oră afara cu fetele.Si am cunoscut pe cineva.Problema e ca a inceput sa-mi placa de el.Credeti ca ar fi corect din partea mea sa vorbesc cu altcineva asa de repede? Sau asta mi.ar putea afecta in vreun fel viitorul? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Dacă ai avut o discuție cu el în care i-ai spus că totul s-a terminat și relația voastră s-a încheiat, ești liberă să faci ce vrei și când vrei. Nu există noțiunea de prea repede pentru că nu ești obligată să dai socoteală nimănui. Nu ești sclava nimănui.
Să fie corect față de cine? Față de fostul iubit? Ce importanță are? El nu mai există. O relație odată încheiată, fiecare își vede de viața lui așa cum îi place. Fără să dea explicații nimănui.
Nu-ți va afecta viitorul atâta timp cât ești consecventă în ceea ce faci. Dacă ai terminat-o cu el, să rămână terminat definitiv. Dacă te vei întoarce sau te va face să te răzgândești (pentru că îți garantez că el asta va încerca) vei avea numai de pierdut.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e doar corect, e chiar recomandabil.

| SG1995 a răspuns:

Daca te simti pregatita ta, dar e important sa te simti pregatita.

| Marius925990 a răspuns:

Evident ca e correct din partea ta! nu apartii nimanui si nici nu trebuie sa stai dupa cineva care nu te respecta.corect este totusi sa nu il faci pe la spate.intai te desparti si apoi te cuplezi cu altcineva chiar daca e dupa o zi.bine ca ai gasit pe altcineva asa de repede

| Mrlove2017 a răspuns:

Cred ca e un fel de pansament pentru suflet! E cel mai bine sa iesi cu altcineva, asa nu o sa ai timp sa te gandesti la panarama aia de om