| Tumpiricutampirapidarapu a întrebat:

Buna seara TPU big grin. *ma duc direct la subiect*
eu si prietena mea am intretinut relatii sexuale si totul a fost sigur ejaculare afara departe departe de vaginul ei no talking prezervativul a fost la locul lui dar insa am o nelamurire au trecut 21 de zile cand i s-a terminat ultima menstra si acum ar fi trebuit sa aiba niste simptome dinainte menstrei dar cam lipsesc
hm ar trebui sa mentionez ca de o saptamana o doare mana stanga *eu cred cai de la inima de asta ma rog de dansa sa se duca la un doctor* si tot cam de atunci pare sa dea dovada de lipsa de calciu >- lipsa poftei de mancare, nod in gat, energie scazuta etc.
credeti ca e insarcinata? sau sunt eu prost si aceste semne monstruoase nu sunt chiar asa de obligatorii
sau problemele astea : lipsa de calciu inima ar putea duce la intarzierea monstrilor thinking
(scuze pentru exprimare ies dintr-o transa de 3 ore de invatat >:" )

2 răspunsuri:
| Balmung a răspuns:

Prietene, daca tu zici ca totul a fost okei, cu ejacularea si prezervativul nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Probabil ai dreptate cu caderea de calciu, poate si asta ii afecteaza venirea menstruatiei.Eu zic sa te relaxezi din punctul asta de vedere. Nu cred ca e vorba de o sarcina. Probabil prietena ta are un organism mai firav, mai sensibil si poate de aia se intampla asa. Bafta la invatat! Iubitiva mult!

| LittleDrop a răspuns:

Daca totul a fost ok, nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi. Dar pentru a fi mai sigur, ii poti recomanda sa faca si un test de sarcina.
Cat despre lipsa de calciu. da, poate intarzia aparitia "monstrilor". Trec prin aceeasi situatie, e posibil sa aiba niste dereglari hormonale, e bine sa mearga la un consult medical; la endocrinolog sau la ginecolog. Mie mi-a recomandat niste anticonceptionale, probabil va fi la fel si pentru ea [daca asta e cauza]. Zii sa aiba grija cu alimentatia, are nevoie de mult calciu si de vitamina D [pentru a asimila calciul].

Aveti grija de voi, iubiti-va mult! happy