| Noname1465 a întrebat:

Buna seara TPU.
Eu am un amic cu care ma inteleg destul de bine mergem unu la altu, vorbim destul de des dar care in inuare am intrerupt orice legatura cu el paana acum.Fostul meu prieten le-a zis atunci la toti prietenii nostri comuni ca eu as fi cu amicul meu si ca as fi intretinut si relatii sexuale si m-a lasat gravida. Fostul meu prieten i-a zis amicului meu sa recunoastem ca am fost impreuna deoarece cica i-as fi zis eu ceea ce nu este adevarat.Cu fostul meu prieten am decis ca nu mai vrem o relatie si mai ne sarutam din cand in cand.De cand mi-am reluat mai bine prietenia cu amicul meu, acesta nu mai vorbeste cu mine si daca vorbeste ma repede sau vorbeste destul de urat.Acuma seara le-a zis celorlalti ca eu cu amicul meu am avea o relatie in secret si ca el stie.De ce se comporta asa desi nu mai am nimic cu el? el mai vorbeste cu cateva fete.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este gelos, ii e ciuda ca te apropii de amicul tau, care este si el baiat.Cred ca tot timpul cat ati fost impreuna a fost foarte gelos pe amicul tau, de asta a si spus tot ce a spus si continua.Trateaza-l cu indiferenta totala,este un om cu suflet mic, care nu poate intelege ca un baiat si o fata pot fi DOAR amici. Tine-te departe de genul asta de oameni, intotdeauna iti vor aduce numai necazuri si amaraciuni.Ai grija de tine.Pa,pa!

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De fraier ce este? // Sau poate este supărat de modul în care s-a terminat relația voastră, și cam așa înțelege el, să se răzbune pe tine. Dar dacă nu pui la inimă, prostiile lui, este ca și câinele care latră la lună, ( iar luna nu are nici o reacție, la lătratul respectiv ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sa nu-mi iei in nume de rau ceea ce-ti scriu dar este purul adevar, din intrebarile tale anterioare se vede faptul ca esti zdruncinata rau ori ca n-ai habar de tine, ba ai stat cu un prieten 5 luni, ba ai stat cu altul 7 luni, ba dracu sa ma ia daca mai inteleg ceva, de unde rezulta ca ai avut mai multi prieteni de la 13 ani pina acum, e departe clujul de bucuresti ca ce i-as tabacii putin curul si gura aia spurcata respectivului, asa sunt baietii astia noi de dupa '89, amagesc fetele cu fel si fel de vorbe mieroase pina isi ating scopul si pe urma nu le mai ajungi la nas,improasca cu nori in stinga si-n dreapta despre fata respectiva deoarece asa crede el ca e bine dar fraierul nu stie ca Dumnezeu are scari si de coborit si de urcat, o sa fie atins in orgoliu cind i-o fi lumea mai draga, daca ceilalti prieteni cred ceea ce el a vorbit despre tine ocoleste-i, si spune-le ca odata si-odata adevarul va iesii la iveala