| Abracadabra22222 a întrebat:

Buna seara TPU. Iubita mea s-a despartit de mine pentru ca spune ca nu mai simte la fel cum simt eu si nu vrea sa-si bata joc de mine sau sa ma raneasca. Eu o iubesc pe ea si ea tot zice ca ma iubeste dar vrea sa mergem separat, fiecare pe drumul lui. M-a amagit asa cateva zile, a spus ca se gandeste dupa ne-am vazut a fost totul ok a fost putin rece si cand am intrebat-o in seara de revelion a stat cateva minute s-a gandit si a spus ca vrea sa mergem separat. Dupa ma intreaba daca face ceea ce trebuie iar eu i-am spus sa se gandeasca daca asta vrea.Ideea e ca au trecut deja 3 zile si nu mi-a mai zis nimic absolut nimic, posteaza poze pe insta Facebook dar eu tot asa am ramas in asteptarea unui raspuns. Adica cum e posibil sa zica ca ma vrea si totusi nu, ca tine la mine dar totusi ca nu ma iubeste, adica o tot suceste si nu stiu ce sa fac. Ma intreb cum sa dispara sentimentele? Probabil m-am gandit eu ca ii tot da ador la un baiat si de atunci s-a schimbat, probabil ii place de el si s-a vazut de el si totusi nu ma lasa nici pe mine in pace se joaca cu sufletul meu.Ce imi sugerati sa fac? Povestea e ampla am incercat sa o spun pe scurt. Ea ii tot da ador unui baiat, spune ca nu mai tine la mine dar nici nu renunta la mine. Cand i-am zis ceva legat de el ca-l cunosc am spus ca e scund de statura(o minciuna sa vad daca s-a intalnit cu el pe ascuns, el fiind cam la fel de inalt ca mine) si ea a fost foarte confuza(Ceva gen:Serios? De unde stii? Hmm s-a citit totul pe expresia fetei ei).Nu stiu ce sa fac, nu mai conteaza caracterul ei sau ce a facut deoarece deja am scris cam mult.Conteaza ca nu stie ce vrea si ma afecteaza si pe mine. Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred ca are rost sa iti mai pierzi timpul cu ea.
Ea ti-a zis ca nu mai simte la fel ca inainte, probabil a vrut sa spuna ca nu te mai iubeste ca inainte.
Poate a aparut altcineva in viata ei.
Nu te mai gandi la ea, nu o mai cauta si incearca sa mergi inainte.

| Miruna145 a răspuns:

Asa făcea și fostul pff nu merita uita de ea

| Nicolas95 a răspuns:

Dacă nu iai greșit nu te merita și ea pierde.fii tare