| anonim_4396 a întrebat:

Sa va explic situatia mea. cam complicata. Acum 2 saptamani am fost intr-o excursie de vineri pana duminica cu scoala. Vineri seara, o colega m`a chemat afara sa vedem stelele. pe la 1:00. Am iesit, dar din pacate eu am un coleg fatarau care ne-a vazut. a facut gura mare. doi colegii i`au dat cateva capace pentru mine si l`au bagat inauntru. Fata a inceput sa isi pune capul pe umarul meu. apoi am luat-o in brate deoarece ii era rece. Dupa ce am vorbit chestii. am vazut stelele. am mers in cabana. Sambata dimineata aflu ca inca un coleg o mai place. chiar un coleg cu care ma inteleg bine. Dupa vreo 30 min urcam sus pe un munte. dar fata ramane in compania mea. ne jucam. vorbim. ma ia in brate si altele. El era putin ofticat, si incerca sa stea pe langa ea dar sincer ma mai bagam deoarace eram putin gelos. Sincer incep sa o plac tot mai mult pe zi ce trece. Dupa acestea, seara mergem intr-o discoteca din satul acela. Foarte frumos. Fata se aseaza langa mine. Bem ceva. Iar colegul meu era beat. Il iau suferintele =) putin deoarece ma vedea langa ea. Uite ca am mers la dans iar dupa ce am venit stateam in alt loc. ea a venit langa mine. am luat`o dupa cap. radea. se simtea bine in compania mea. Din pacate, apare un baiat din satul acela care face naveta la mine in oras pentru scoala si doarme aici la un internat. El ii cere numarul, iar eu nu spun nimic. Mergem acasa, noaptea, mai vorbim in cabana apoi mergem la somn. Duminica, aflu ca acel coleg nu o mai place. probabil a spus asta sa ma faca gelos. Dar nu prea cred. Vorbim pe messenger si uite ca vine ziua de luni. In pauza mare ma asez langa ea in banca si vad ca acel baiat ii trimite mesaje gen : " Ce faci frumoaso :*? ". Nu am facut nimic in privinta asta deoarece nu credeam ca o sa se mai intalneasca. Dar acum, desi nu au o relatie se vad pe afara. si ea vorbeste cu el, dar si cu mine si + ca iese afara cu mine. radem, glumim. Incep sa o plac tot mai mult pe zi ce trece si nu pot sa o uit asa usor. Nu am vazut fete ca ea. Oare ce sa fac? M`am tot gandit. Un sfat va rog frumos? Peste o saptamana, dupa banchet vom mai merge in acel sat inca trei zile. de vineri pana duminica. Si vreau sa va mai spun ca fata este putin suparata pe mine deoarace am avut treaba cu acel baiat. dar m`am hotarat sa il las pentru a nu se supara si mai tare pe mine. Va rog sa imi raspundeti sincer. Multumesc kiss!

Răspuns Câştigător
| bbyyyyyyyy a răspuns:

Crede-ma esti un norocos, mai rar sa faca fetele primul pas. Te place fi sigur, ceea ce trebuie tu sa faci este sa incerci sa o saruti. Eu asa as vrea un baiat pe care il plac sa faca, si la fel as proceda daca as fi baiat

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Pai, ar trebui sa-ti marturisesti sentimentele acelei fete!

| aumih16 a răspuns:

Ai avut tu mare noroc! sa faca o fata primul pas! mai rar asa ceva! sa stii! incearca si tu atunci sa o saruti! sa o iubesti! ce sa mai!

Răspuns utilizator avertizat
| GigiMenta a răspuns:

Este evident ca te place cucereste-o pana nu o fac altii inaintea ta. Succes! ♥

| iamalaletniaiadoci a răspuns:

Daca fata niciodata nu tea respins si ii place sa stea in compania ta atunci tie nu-ti ramine decit sa-i spui c-o iubesti sa sa-i propui intilnire
nu cred ca va refuza daca pina acum n-a refuzat atita timp sa stea cu tine si probabil ca si ea te place
incearca succese (nu uita de trandafir) pa

| DeeJayS a răspuns:

Acum iarasi m-am certat q ea straight face.