| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU happy. mai mult fete, dar daca si baietii au idei, sau daca ar vrea sa spuna cum si-ar dorii sa fie o asemenea zi alaturi de persoana iubita, sa spuna!

Mai sunt 2-3 luni pana eu si prietenul meu implinim 3 ani de cand am inceput o relatie. M-am tot gandit ce sa facem, unde sa mergem, ca sa fie ceva de neuitat. Mentionez ca stau in Spania, la vreo 200 km de Barcelona si 200 de Valencia, si 20 km de mare. Ce mi-ati sugera sa facem? O cina la malul marii? O plimbare pana in Barcelona? Sau sa inchiriem o camera la un hotel cu spa? Sau ce am putea face? Daca aveti idei, spuneti va rog. Precizez ca nu am vrea sa cheltuim mai mult de 200€.

Multumesc anticipat, raspunsul ales de mine va primii funda, si restul, vot.

:*

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

Daca exista un loc de inchiriat pe plaja, mie una mi s-ar parea perfect. Dar depinde si de temperatura de acolo, eu nu stiu cum e acum. Daca e cald si nu bate vantul insuportabil, eu una as considera perfecta o seara pe malul marii.
Trebuie sa iei in considerare si ce va place voua cel mai mult... adica dupa 3 ani normal ca stiti deja ce preferati, ce iubiti. Uite, de exemplu eu si iubitul meu adoram apa, marea, si ne simtim cu totul altfel cand mergem la mare (suntem si zodii de apalaughing ).
Ai putea sa il legi la ochi (indiferent de unde il duci), dar sa fie ceva ce stii ca ii place. Daca ii plac peisajele de sus, du-l intr-un loc la un etaj foarte inalt(sunt destule restaurante de genul-cred), daca ii place sa se relaxeze mergeti la spa cum ai zis tu, dar pregateste-i si ceva romantic. De exemplu petale de trandafiri, lumanarele, dulciuri daca vrei, mesaje de dragoste care sa duca undeva(adica de exemplu ai putea sa scrii mai multe mesaje de dragoste ca si cum ar fi niste pasi pe care sa ii urmeze-de genul acum mergi inainte si ridica mainile, acum mergi inainte si dati bluza jos si tot asa pana ajunge la tine). Si nu uita, daca poti sa ii cumperi un cadou, si sa i-l dai cand va faceti comozi. Un cadou pe care stii ca si-l doreste. Dar cred ca mai important de un cadou, este o scrisoare sincera de dragoste. Oricat de lunga, in care sa ii spui absolut tot ce vrei legat de acesti 3 ani impreuna si de cum vezi tu viata alaturi de el in continuare, si sa ii multumesti pentru toate momentele frumoase.
Daca ar fi sa ma intrebi pe mine, as alege marea, dar doar pentru ca iubesc eu apa. Tu stii mai bine ce ii place lui si ar trebui sa te ghidezi dupa gusturile voastre si intamplarile prin care ai trecut.
Orice ai face, surprinde-l. Nu ii spune dinainte ce si cum vrei sa faci, ti-am zis, leaga-l la ochi inainte sa il duci acolo unde vrei. Sau fa-i niste mesaje care sa il duca la locul potrivit. Depinde de locatie. O seara romantica poate fi si la hotel, si pe plaja, si in apa, si in barca, si oriunde altundeva! Important e sa faci atmosfera cu obiecte romantice(cele enumerate mai sus-lumanarele parfumate etc.)
Iti doresc numai bine si sa aveti parte de cea mai minunata seara din relatia voastra!

7 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Clar Barcelona, clar. Eu personal aș veni din România ca să văd iar Barcelona și ar fi și mai bine dacă aș avea ceva de sărbătorit. La mare mai bine vă duceți la vară, nu în primăvară. Dar în Barcelona sunt atât de multe de făcut și în plus ai de ales și o grămadă de restaurante pentru o cină, aveți și mare, și ce vizita, e perfect. Și în plus ce e mai frumos decât o plimbare prin parcul Guell și o cină pe Las Ramblas? Adică în Barcelona poți să ai paractic toate variantele de mai sus!

| xXdoareuXx a răspuns:

Nu conteaza unde o sa mergeti.conteaza cum o sa va comportati. v-as sugera sa mergeti pe plaja sa faceti un fel de picnic si sa stati admirand apusul. ar fi foarte romantic. si nu trebuie ceva pretentios. ceva cat mai simplu. sigur va fi ceva de neuitat....parerea mea. si o relatie cat mai lunga!

| DiazAndreea a răspuns:

O cina la malul marii ar fi mult mai romantic, si se incadreaza in buget, iar in Valencia ar putea sa iei o cina romantica la oceanografic

| kx123 a răspuns:

Suna foarte bine o seara la malul marii, la un restaurant. Cred ca i-ar place foarte mult acest lucru.

| Mada96Madutza a răspuns:

O cina la malul marii doar voi 2 ar fi ceva foarte romantic, zic eu happy

| dokrin a răspuns:

Pai eu zic ca ar fi mai bine sa mergeti la mare si sa-i pregatesti acolo o cina romatica si sa petreceti o noapte singuri, ar fi ceva de neuitat, zic eu...big grin

| ZURRYY a răspuns:

Eu cred ca o cina pe malul marii ar fi superb sincera sa fiu mie mi-ar place mult ador romantismul si nici nu e costisitor, dar tu o cunosti mai bine poate nu iubeste romantismul poate ii place sa fii mai spontan si atunci poti alege altceva.o cina pe malul marii ar fi perfect daca ii place romantismul acolo puteti face ce vreti..bn nu chiar poti sa faci in asa fel sa fie la apus sau sa fie noaptea ..depinde..sper ca te-am ajutat