| cretz a întrebat:

Buna seara, TPU, povestea si implicit intrebarea mea e mai lunga, deci multumesc de pe acum celor pe care o citesc.In anul 2006 am fost la o nunta la o verisoara de-a mea si m-am indragostit de un baiat de acolo, desi aveam doar 16 ani iar el 26.Pentru moment nu a contat diferenta de ani, iar incepand cu 21.01.2007 am fost impreuna cam 9 luni. Nu eram din acelasi oras, dar asta nu ne-a impiedicat sa ne vedem, ne intelegeam foarte bine si el m-a iubit foarte mult, dar curand diferenta de varsta a inceput sa se cunoasca pentru ca ne placea sa facem lucruri diferite, asa ca eu am hotarat sa ne despartim. El a suferit mult din cauza mea, stiu, nu am nicio justificare pentru ce i-am facut. De atunci nu ne-am mai vazut, pana anul acesta cand a trebuit sa merg la verisoara mea la o alta nunta, si l-am vazut doar in ziua nuntii. Intre timp el s-a mutat cu o tipa pe care o cheama ca pe mine, si cu care sunt cam de aceeasi varsta. Pentru ca tipa respectiva era la munca ziua, a venit numai la restaurant, deci noi am putut vorbi; nu aveam cum altfel pentru ca eu eram d-ra de onoare si el prieten bun cu mirele, asa ca ne-a pus sa aranjam masinile. La nunta ne-am ignorat, pentru ca ea nu-i da voie sa vorbeasca cu mine. La o saptamana dupa nunta ea s-a dus la verisoara mea sa vada filmarile si a observat ca noi am vorbit si ca am stat impreuna, ca amici si a inceput sa ma faca in toate felurile, sa faca crize, in timp ce el nu zicea nimic. Intrebarea mea e urmatoarea: oare are impresia ca am fost acolo sa i-l fur? Ar trebui sa o las ca pe ea sau, din contra, ar trebui sa o sun si sa ii zic sa stea linistita ca nu am de gand sa ii fur iubitul?

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Eu zic ca el ar trebui sa ii explice situatia nu tu...la urma urmei doar ati povestit iar comportamenul ei denota o lipsa de incredere atat in ea cat si in partenerul ei.Lasa-o sa creada ce vrea oricum va vedea pe parcurs ca nu ai nici o intentie rea.Bafta! happy

| AnnaS98 a răspuns:

Nu trebuie sa asculti ce zic unii si altii. da-o incolo. plus ca nu e treaba ei daca u vb cu tipu ala sau nu. e iubitul ei, nu proprietate privata. funda?

| dyyva a răspuns:

Eu cred ca el ar trebui sa lamureasca problema si el ar trebui sa-i explice ei ceea ce a fost intre voi. dar eu am impresia din ceea ce ai scris tu ca el inca te mai iubeste

| GabrielaSandica a răspuns:

Ar trebui sa lamuresti aceasta probleme fata in fata cu el si ea si sa i spui ca totusi tu ti ai vzut de viata ta si sunteti niste amici si sa confirme si el asta.

| summer_4021 a răspuns:

Fostul tau ar trebui sai explice situatiia care a fost intre voi.tu nu te preocupa pentru ce crede ea.Deodata ce tu l-ai lasat, vazand ca aveti hobby-uri diferite ai facut bine.E si normal, diferenta de varsta se noteaza in timp.MACAR ATI LAMURIT SITUATIA.