| IordanelAlexandru a întrebat:

Buna seara TPU.
Revin.Am pus in noiembrie intrebari despre o fata.
Chiar daca multi mi-au spus sa renunt si sa nu o mai caut am continuat sa vorbesc cu ea.Am reusit pana la urma sa vorbesc si telefonic cu ea nu doar prin mesaje.
Totul a fost ok.Seri lungi de discutii unele puerile dar nostime si altele serioase.
Am inceput sa ma atasez de ea,si de la persoana care raspundea sec cu da,nu stiu,poate a inceput sa comunice cum trebuie.
Dar ceva s-a intamplat aseara si chiar nu pot sa-mi dau seama.
Am vorbit dimineata telefonic cu ea totul era ok,radeam, vorbeam si na i-am spus ca am ceva treaba ii scriu eu sau o sun cand termin.
A venit seara, si cand o sun nu raspunde.Incerc iar, nimic.Intru pe messenger, nu e online. Poza de profil e stearsa.Pe profilul ei de Facebook, tot sters zici ca era gol.Ii trimit un mesaj pe Facebook, poate vede.Nimic.In mesaj i-am spus ca ce a patit, disparitia asta fulgeratoare si fara nici un raspuns nici telefonic nimic ma pune pe ganduri.
Ma pun in pat si la 10-15 minute primesc mesaj ca e totul ok.
II spun sa nu minta ca nu e, ca nu dispari asa brusc.
Iar spune ca se simte ok, ca e bine.
II spun ca vorbim de 2 luni si ceva si de ce nu are putin incredere putin in mine.
Primesc iar raspunsuri monosilabice cum ii:Si?
Nu.
Ii spun ca tin la ea.Incepe sa bage seen.Iar ii scriu ceva, seen si dupa nimic.
Ii scriu dimineata un mesaj in care-I spun frumos sa se linisteasca si daca vrea sa vorbim sa ma caute.Seen si nimic.Toata ziua.
A mai facut asa dar dupa si-a revenit.
Acum eu nu o mai caut ca si atunci tot eu am cautat-o pana si-a revenit.
Pur si simplu chiar daca ma doare, nu o caut. Vreau sa vad daca nu vrea sa ma piarda sau am fost iar un prost.
Voi ce spuneti, am procedat corect?
Credeti ca daca o ignor o sa aiba un efect? E greu si pentru mine dar si ea facea uneori asa.
Stiu ca indiferenta doare mai ales dupa ce vorbesti cu o persoana zilnic aproape si multe ore.
Iar apoi brusc dispari.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, ai procedat foarte corect, de altfel, poate asa trebuia sa procedezi si prima data, dar vorba aia, ce a fost a fost.
Acum ca ai facut ata, sincer, nu te astepta sa te caute ea, nu te astepta sa aiba vreun efect aceasta chestie.

Nu reprezinti o prioritate pentru ea, si asta e evident.
Chiar daca te va cauta, si te vei comporta ca si pana acum, tot nu vei rezolva ceva.
Ea deja si-a format o parere despre tine, si sincer, nu e una buna.

| IordanelAlexandru explică (pentru OldSoul):

Da,mi-am dat seama.Am facut unele greseli mari printre care see numara si recunoscutul sentimentele. Daca ma va cauta, o sa stiu sa raman pe picioarele mele.
Totusi regret ca s-a ajuns in stadiul asta.

| OldSoul a răspuns (pentru IordanelAlexandru):

Asta e, e normal sa mai gresim si sa regretam, insa doar asa putem invata sa nu mai repetam aceleasi greseli.

| IordanelAlexandru explică (pentru OldSoul):

Corect.
Iti multumesc pentru opinie!

7 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Daca ti sa răspuns odată cu ce ar trebui sa faci și tu nu înțelegi, nu mai repeta de n ori aceași întrebare.

| IordanelAlexandru explică (pentru Elena9328):

In primul rand, voiam raspuns in legatura cu indiferenta.Normal ca am inteles.

| Subsemnatul123 a răspuns:

E buna indiferenta. Vezi cine tine la tine, daca tine cineva. Las-o sa te caute, daca nu te cauta atunci toate orele alea de vorbit in fiecare zi nu prea te-au ajutat la nimic. De fapt si eu trecusem prin ceva similar. Imi placea de o colega si vorbeam cu ea in fiecare zi pe Facebook. Am vazut dupa ca numai eu o bag in seama si am renuntat. Nu s-a schimbat nimic, imi trimitea mesaj numai cand avea nevoie se teme sau ajutor. Se pare ca numai atunci te baga lumea in seama, cand au nevoie de ajutor. Dupa nu mai existi pentru ei. Las-o sa vezi daca te baga si ea in seama.

| IordanelAlexandru explică (pentru Subsemnatul123):

Da,stiu exact ce spui.Am patit de multe ori.
Dar ea uneori ma baga in seama alte ori nu.
Asa o sa fac. Oricum am incercat toate metodele.Alt lucru nu mai am ce sa fac.