| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor, știu că nu prea este important și că poate veți face mișto de mine dar...eu am o relație cu o fata minunata de 7 luni si chestia e că nu mă excit când ne sărutam sau pupam cum li se întâmplă altor băieți.
De masturbat nu mă masturbez si n-am făcut asta niciodată, când sunt cu ea nu simt nimic sexual dar seara înainte să dorm am niste erecții puternice ce țin circa 30 de minute, uneori fiind repetate, precizez că am 16 ani. As vrea sa înțeleg de ce.

Răspuns Câştigător
| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Cum crezi tu.

7 răspunsuri:
| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut, nu toată lumea se excita din săruturi, iar acele erecții sunt normale vârstei (de obicei sunt sau seara sau dimineața). Faza ca nu te masturbezi nu știu ce sa zic, nu este bine în exces dar este benefic din când în când câte o masturbarea. E ca sexul pana la urma. Dacă tot ești cu acea fata de 7 luni (și sa spunem ca are peste 15 ani) poți incerca sa ajungi la un moment mai intim (sex). Mult succes!

| Fabyana307 a răspuns:

Fiecare persoana e diferita, nu toti suntem la fel. Altii se excita la saruturi iar alti nu. Incearca sa te masturbezi, cred ca te ar ajuta mult. Dar ai grija sa nu o faci prea mult ca cu timpul iti va dauna.

| AlinDavid4622003 a răspuns (pentru PegassiDoctorulThau):

Nu vreau sa am niciun moment intim, mai ales de la vârsta asta. Ea e încă mica la 15 ani, nu vreau sa regretăm mai târziu plus că nici măcar n-am simțit să fac așa ceva

| AlinDavid4622003 a răspuns (pentru Fabyana307):

Cu ce m-ar ajuta masturbarea? Mi-e bine așa cum sunt, bine mai am unele dureri de cap accentuate pe o durata foarte scurta de timp și am fost la câțiva doctori ce mi-au zis că e din cauza hormonilor, fac acasă sport mai în fiecare zi

| Fabyana307 a răspuns (pentru AlinDavid4622003):

Deoarece ai foarte mulți hormoni, fiind ceva normal la varsta ta, trebuie sa faci in asa fel incat sa nu mai ai asa multi hormoni, iar tu dacă nu te masturbezi si nu ai contact sexual cu iubita ta nu vei scapa de acești hormoni si problemele pe care le ai datorita lor.

| AlinDavid4622003 a răspuns (pentru Fabyana307):

Mai bine rămân cu durerile alea de cap decât să fac chestiile astea, e scârbos plus că mi se pare prea exagerat sa am o relație sexuală cu iubita mea de la vârsta asta

| AlinDavid4622003 a răspuns:

Mai are cineva vreun răspuns?