| anonim_4396 a întrebat:

Am avut azi o durere constanta circa 2 minute in zona testiculelor și aș vrea să înțeleg de ce.
De masturbat nu mă masturbez deci ăsta n-ar putea fi un motiv.
Precizez că am 16 ani, mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori, pur si simplu ''din senin'' si fara nicio explicatie logica sau catusi de cat rationala se poate instala o senzatie neplacuta, de disconfort sau chiar de durere in unul sau in cele 2 testicule. De regula, fara sa se faca/intreprinda ceva, tot asa cum a aparut tot la fel dispare respectiva senzatie. Sanatate!

| AlinDavid4622003 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Exact asta s-a întâmplat

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai poate din cauza ca nu te masturbezi

| doctorandus a răspuns:

Daca nu te-ai masturbat pana la 16 ani, mergi la medic.

| AlinDavid4622003 a răspuns (pentru doctorandus):

De ce?

| doctorandus a răspuns (pentru AlinDavid4622003):

Pentru ca nu e normal. Daca mai ai intrebari, pune-le medicului. Poti merge mai intai la medicul de familie.

| AlinDavid4622003 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu înțeleg de ce n-ar fi normal

| doctorandus a răspuns (pentru AlinDavid4622003):

Ori ai harem, ori risti sa ramai impotent. Mergi la medic, ca nu e deloc normal sa nu te fi masturbat pana la 16 ani, poate ai probleme hormonale sau de crestere.

| Goete a răspuns:

Sunt prea pline. Mai masturbeaza-te?

| DarthNiger a răspuns:

Poate te-ai lovit fara sa iti dai seama sau poate ai facut o miscare care ti-a afectat zona pelviana, insa durerea mai persista? sau a durat decat 2 minute si apoi nu ai mai avut probleme? daca durerea continua sa persiste ai putea sa te duci la un medic.

| AlinDavid4622003 a răspuns (pentru DarthNiger):

A durat doar două minute, poate chiar mai putin. De lovit nu m-am lovit, stăteam la coada să cumpăr bilete pentru un film, am simțit ceva ciudat acolo si după o durere dar era o durere suportabilă