| anamaria123456789123456789 a întrebat:

Va rog ca sa ma ajutati iubitul meu si a dat drumul in mine si am avut grija. Si nu stiu cum sa intamplat si imi e frica ca sa nu raman...crying nu stiti vreun leac sau ceva ca sa impiedic sarcina?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa ramai insarcinata numai in situatia in care in momentul sexului ai fost in perioada fertila. Deci daca sexul a avut loc in afara zilelor din preajma ovulatiei probabilitatea de sarcina este teoretic aproape 0 (zero). Pentru a se putea formula un raspuns sunt necesare urmatoarele date. In ce data ti-a inceput ultima menstruatie? In ce data ar urma sa se produca urmatoarea menstruatie? Ciclul tau menstrual este regulat sau neregulat? Raspunde la aceste intrebari pentru a putea primi un raspuns corect si la subiect. Sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Singura metoda prin care puteai sa eviti o sarcina, este folosirea prezervativului.

| Nitunitu a răspuns:

Pilula de a doua zi în maxim 48 de ore de la contact. Costa undeva la 80 de lei si o găsesti la farmacie.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Repede la farmacie si apoi la doctor