| ParaschivM a întrebat:

Buna seara
Va rog sa ma ajutati
Nu am intretinut relatii sexuale doar a fost o joaca de atingeri, imi a venit menstruatie normal din iulie pana in prezent, dar de la un timp..am frica de mor,am senzatie ca mi se misca ceva in burta am stari de greata,nu am pofta de mancare, nu stiu ce sa cred, poate sa fie sarcina sau din cauza fricii si stresului sa am muschii abdominali incordati si din cauza ca ma gandesc tot timpul doar am senzatia?
Va rog

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul normal in fiecare luna NU ai de ce sa-ti fie frica pentru ca nu esti gravida doar iti inchipui ca se misca ceva... happy

3 răspunsuri:
| ParaschivM explică (pentru lpavel):

Deci era doar in capul meu doamne pana la urma am facut un test...deci nu mai stiam ce sa cred mersi oricum

| lpavel a răspuns (pentru ParaschivM):

Cu placere! happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

ATENŢIE la ce "jocuri" practicaţi!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.