| Qiwiwiwiiwiwiwiwi a întrebat:

Vi se pare normal ca la 20 de ani penisul sa masoare 2 3 centimetri in stare "flasca" si in erectie 15? Este nevoie de vreo interventie chirurgicala sau ceva?
Mentionez ca nu inca nu mi s-a rupt "ata" desi am intretinut relatii sexuale.
Cum pot face sa am un penis mai mare in stare flasca, e destul de jenant cand te schimbi la vestiare si etc.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Forma, aspectul sau marimea penisului in stare sa normala adica FLASCA, NU are absolut nicio relevanta sau importanta.
Penisul care are lungimea de 15 cm in stare erecta poate fi apreciata/considerata ca fiind cat se poate de normala fiindca in mod sigur vei reusi sa satisfaci sexual cel putin 8 femei din 10.
Frenul adica ''ata'' unui penis sanatos d.t.p.d v. in cazul a mimin 80% dintre barbatii activi sexual NU se va rupe niciodata, eventual in destul de multe cazuri se intinde/lungeste insa cu toate acestea ramane intacta toata viata. Acel fren care de fapt reprezinta un tub prin care trece un vas de sange care are un rol important in mentinerea sensibilitatii glandului penian. Ar fi bine si indicat sa te rogi ca ''ata'' penisului tau sa fie cat mai rezistenta si sa ramana intacta intreaga viata. Multa sanatatE!

| SkyPilot a răspuns:

Cat masoara cand e in stare flasca nu intereseaza pe nimeni. Poate doar pe tine, sa nu-ti uzi bombeurile cand mergi la buda.
15 cm. sunt foarte buni. Esti peste medie si poti atinge lejer punctul G al partenerei, deci ii poti oferi orice placere.
"Ata" in cele mai multe cazuri nu se rupe niciodata. Eu o am intacta desi am 2 copii si am trecut prin multe (fete) la viata mea. Imi amintesc si eu de pe la 12 ani ca "nu esti barbat pana nu se rupe ata". Nu e deloc adevarat!
Despre schimbatul la vestiare nu stiu ce sa spun. Poate esti mai dolofan si ai putea da jos niste kilograme?

| alina2k18 a răspuns:

2-3 cm cand e mort?
Omg laughing cat juma de bricheta laughing

| EcceHomo a răspuns (pentru alina2k18):

Nu când e mort, ci când e ud fleaşcă. Cred că se strânge la apă cum se strânge lațul în jurul gâtului lu'Dragnea.

| Bisexual a răspuns:

Doar chirurgical