| Laura8963 a întrebat:

Situația in care ma aflu e destul de jenanta, dar va rog sa ma ajutați cu niște sfaturi. In urma cu câteva zile după o petrecere de firma am făcut sex cu 2 colegi (departamente diferite, zone diferite). Din pacate totul a fost neprotejat (oral și vaginal). Finalizarea a fost vaginală. După aproximativ 2 zile am simțit un disconfort in gura și mi-a apărut o zona albicioasă pe limba(foarte urâta ca și aspect). In zona intimă nu e nici o manifestare, secretie normala, fără mâncărimi sau altceva (deși acolo a fost finalizarea). Am folosit de la farmacie tot felul de dezinfectante, antiseptice locale dar fără rezultat. Problema e ca peste câteva zile ma întâlnesc cu prietenul meu și nu as vrea sa îl pun in pericol. Ce ma sfătuiți?

75 răspunsuri:
| mgtow a răspuns (pentru Drimmero):

Asa da, destept smart. Sa afle si ala ce i-a facut apoi so injure si sa se desparta de ea.

| Endoryus a răspuns:

1. Daca nu vrei sa il pui in pericol ar trebui sa te desparti. Nici un barbat nu merita o cu-rva drept iubita.
2. Vad ca voiai un medic. Iti recomand un neurolog. Cred ca ar face minuni cu tine.
3. Crina ori e Laura cu alt cont ori a fost inselata. Altfel nu vad cum ar gasi scuze asa patetice jegosilor care inseala. Daca ne luam dupa mentalitatea asta " lasa ca si el a inselat", la ce mai este cu ala intr-o relatie?
P.S. fa un bine planetei si nu te reproduce vreodatawinking.

| Nemessys a răspuns:

Eu chiar nu pot sa inteleg... cum naiba poti zice ca-l iubesti daca ai facut ce ai facut? Cum poti sa traiesti alaturi de el, stiindu-te o fata fidela cand tu nu esti? Daca il respecti si stii la el, il lasi ca asa sa isi poata gasi o fata fidela cu adevarat...

| Drimmero a răspuns (pentru Crina4950):

Acest Drimmero iti da clasa la inteligenta oricand si oricum, nu mai folosi ironii pentru ca sunt in zadar.

Da,, daca femeile mai iarta inseamna ca sunt tute, dar un barbat adevarat niciodata nu va ierta asta, noi avem demnitate mult mai mare si un orgoliu mult mai mare. Daca tu vii cu astfel de afirmatii mai ai si pretentia sa fii tratata cum trebuie? bwhahahaha

| ancaval a răspuns (pentru Crina4950):

Nu mă lua cu fata mea, că nu ne cunoaștem.
Pe lângă faptul că îți place viața, mai și comentezi. Știi cum e? Limba bate curul. laughing
Pari bună de gură, ceartă, jigniri. Așa te-au învățat părinții tăi?
Mergi și cere-le iertare pentru că te-ai câcat pe educația pentru care s-au zbătut ei.

| lorix a răspuns:

Idee este urmatoarea: daca el te-ar insela pe tine si ai avea aceasta certitudine ai mai vrea o relatie cu el? Sa il pupi in locul unde el a pupat-o pe alta acolo jos? Asa cum ai facut tu.
Imi pare rau ca nu ai destula vana in tine sa pastrezi postarea si sa i-o arati in momentul in care va intalniti, si sa stai sa ii vezi reactia in timp ce i se face rau citind toate astea.
Ce imi e mai scarba a ca i-ai si lasat pe boschetarii aia de la care ai contractat candida (pe semne ca nu erau prea curati) sa isi dea drumul in tine. Daca peste ceva timp te trezesti ca ai ramas gravida asa-i c-ai sa-l iei pe fraier de manuta spunandu-i ca-i al lui? Ma dezgusti, tu si toate tutele de teapa ta in frunte cu Crina care ori e frustrata pe viata c-o fi fost inselata la randul ei, ori e doar o alta cu7va proast@.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Crina4950):

Alta curva!

| Roelly202 a răspuns:

Ti-a placut? laughing)

| FantasyChary12 a răspuns:

De ce l-ai inselat?

| Crina4950 a răspuns (pentru lorix):

Lorix, alexandrionelu, Sunteti niște idioți frustrați atunci când numiți curvă o fată doar pentru că și-a exprimat convingerile. Mai bine mamele voastre s-ar fi protejat si nu se mai nășteu doi idioţi sexişti. Spre surprinderea voastră, nu sunt curvă, doar pentru că mi-am dat cu părerea pe aici. Nu trebuie să fii de acord cu ce scriu, iar asta nu îți dă dreptul să mă numești așa. Și ce inseamna pentru tine curvă? Să te culci cu mai mult de un bărbat? Să faci sex cu cineva la o petrecere? Să înșeli? Atunci poate și maică-ta e curvă, iar voi sunteți curvari in cazul acesta. Terminati naibii să judecati o fată când înșeală, că si voi ați aventuri, ati înșelat si v-ați spart în altele poate de sute de ori. TocmaiIas de aceea nu sunteți în măsură să comentați.

| lorix a răspuns (pentru Crina4950):

Ai o viata tare mizerabila daca crezi ca toti sunt ca tine. Trist, foarte trist.
Si nu, relatiile nu sunt ca sa inseli.
Asta cu faci sex cand vrei, cu cine vrei e pentru cei ce nu isi iau angajamente si responsabilitati. Deci nu e nimeni sexist, poti face ce vrei, insa nu intr-o relatie/casnicie. Dar tu tot o cu7va proast@ ramai.

| Endoryus a răspuns (pentru lorix):

Auzi domne, cica si tu ai inselat. Asa este? laughing

| lorix a răspuns (pentru Endoryus):

Nu. Dar cica inca e timpwinking.

| Drimmero a răspuns (pentru lorix):

Daca esti femeie si ai dat de pamant cu astea 2 ai tot respectul meu pentru lucrurile zise pe fata si din inima!

| lorix a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt o hahalera. Endoryus stie mai bine.

| Drimmero a răspuns (pentru lorix):

Esti din gasca lui, trebuia sa zici din prima.

| LoveSleep a răspuns:

Mergi la doctor și nu-i spune nimic. Dacă faptul ca îți pasa ca el sa nu ia ceva boala înainte să-ti pese dacă ai luat tu ceva nu da dovada de iubire eterna, atunci nu știu ce dă.

| Mogiojojo a răspuns:

1. Esti o cur#a.
2. Sper sa afle baiatul ala cu ce taratura umbla.
3. Poate ai ramas si gravida si cu o boala de care nu mai scapi pe viata gen sifilis, etc.

| Stefan66666 a răspuns:

Nu e o crima daca toa placut cu 2 p.i o data.

| MValentin a răspuns (pentru ancaval):

Din păcate lumea se duce pe ****, ops...

| ancaval a răspuns (pentru MValentin):

Se duce, se duce, din păcate!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru bolile cu transmitere sexuala, in urma sustinerii partitei orale, vaginale sau anale, te poti referii:
- unui ginecolog (daca esti fata) sau
- Urolog (daca esti baiat) sau
- unui medic pentru boli dermoato-venerice (ambele sexe).

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Se mai intampla, nu poti da cu piciorul unei relatii doar pentru un sex de ocazie, hai sa fim seriosi, asta se intampla oricui, poate o fi baut ceva, mai e si curiozitatea uneori, nu e capat de tara, ideea e ce e de facut acum. Conteaza cum se inteleg, cum se compatibilizeaza, asta e cel m ai important. Ca si eu sunt de parere si am zis-o, ca daca am un partener, stau cu ala, fac tot cu ala, nu are sens sa ma duc in alte parit, insa se mai intampla. Pana la urma nu a omorat pe nimeni, a facut sex. Nu cred ca problema este de la sex, e intoxicatie de la masa.

| Mosotti a răspuns:

La medic de urgenta, zici ca nu poti sa faci sex ca ai probleme de sanatate, te duci la medic fara el, zici ca nu te simti bine, ceva, amana-l putin. Asta e, este mai intampla. Totu e sa ti la el, sa va intelegeti, in rest mai putin conteaza. O fi fost finalizarea jos dar cine stie ce probleme au fost, s-a raspandit in sange si s-a manifestat sus. Daca o fi de acolo, poate nu are nici o legatura. A fost o ocazie, a fost petrecere, bautura, aia e, altfel nu s-ar fi intamplat. Daca aia doi au neveste sau gagici, inseamna ca nu e de acolo, ca altfel aveau si alea probleme, si precis sti daca au sau nu prietene sau neveste. Poate e de la ce ai mancat sau ce ai baut. Totul e sa nu fie la ordinea zilei chestia asta, ca odata ce ai un partener faci tu ala de toate, insa na, scapari avem toti uneori.

Nu poti zice ca ai aia pe limba si de aia nu vrei sa faci sex, ca o sa se intrebe ca ce legatura are. Insa nu cred ca este de acolo daca stii sigur ca cei doi au partenere. Altfel aveau mari probleme alea si deja ei nu mai erau in stadiul asta de mult. Nu am auzit sa apara pe limba ceva legat de bolile venerice, in nici un caz. Sau faci sex si gata, mizam ca nu e de acolo. Sau amana-l cat poti pe motive ca nu te simti bine cumva, te duci la medic si vezi ce zice, dar nu cred ca e cazul.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

Nu, nu se întâmplă oricum. Chiar NU există scuze pentru așa ceva. De ce? Pentru că ea a ales să facă așa ceva.

De înțeles, prea mut timp, nu cred!

| Endoryus a răspuns (pentru ancaval):

Nu iti bate capul cu toate maimutele mai sus. Majoritatea oamenilor nu au principii.

| ancaval a răspuns (pentru Endoryus):

Eu NU îmi bat capul cu nimeni. Vorbim...cu tot felul de oameni!
Cine are nevoie de sfat, ascultă. Cine NU are nevoie, pune la cur tot!

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

A ales, nu a dat in cap, a facut un sex simplu si gata, mare chestie. Am zis ca se intampla sa fie situatii in care sa vrei sa alegi asa, nu am precizat asta dar banuiam ca se intelege, pentru ca altfel oricum nu avea cum sa se intample, adica daca nu alegea nu avea cum sa aiba loc treaba.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Nu doar s-a profitat draga de ea, ca si ea s-a simtit bine ca si ei, nu s-a sacrificat pentru ei, ai zis-o si tu, ai conceptui putin comuniste. Nu poti face trantori niste oameni care muncesc!