| Laura8963 a întrebat:

Situația in care ma aflu e destul de jenanta, dar va rog sa ma ajutați cu niște sfaturi. In urma cu câteva zile după o petrecere de firma am făcut sex cu 2 colegi (departamente diferite, zone diferite). Din pacate totul a fost neprotejat (oral și vaginal). Finalizarea a fost vaginală. După aproximativ 2 zile am simțit un disconfort in gura și mi-a apărut o zona albicioasă pe limba(foarte urâta ca și aspect). In zona intimă nu e nici o manifestare, secretie normala, fără mâncărimi sau altceva (deși acolo a fost finalizarea). Am folosit de la farmacie tot felul de dezinfectante, antiseptice locale dar fără rezultat. Problema e ca peste câteva zile ma întâlnesc cu prietenul meu și nu as vrea sa îl pun in pericol. Ce ma sfătuiți?

75 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te si impuscate, spune-i ce ai facut si ramas bun. Noroc ca nu eram eu partenerul tau altfel acum erai aruncata pe geam chit ca faceam puscarie nu imi pasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Laura, ce varsta ai? Mergi la un medic gastroenterolog sa te consulte, daca nu i si da seama ca e de la sex poate bănuii ca este o candidoza bucală de la mincare o alergie, dar si tu ai facut o lată cu doi barbati chiar asa? Puteai macar sa te limitezi la unul, te a luat valul rau, vezi sa nu ramîi insarcinată nici tu nu stii cu cine din cei doi.

| Laura8963 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Buna, am 29 ani. Recunosc ca am făcut-o lata rău, dar odată intrata in hora nu prea am mai avut opțiuni. Asta fără a sugera ca a fost fără acordul meu. Gastroenterolog, am inteles. Sugerezi ca ar fi candida? Dar de ce nu am nici o manifestare in zona intimă? Mulțumesc mult de sfat!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Laura8963):

Sincer nu stiu de ce doar la nivelul gurii ai problema aceasta, eu nu sunt medic, eu doar ti am dat o idee cu gastroenterologul, si ar trebui sa te duci maine nu astepta pîna după anul nou ca se va agrava, ai facut o macar cu prezervativ sau fara? Esti din Bucuresti? Daca da, mergi la spitalul Floreasca si vezi acolo ca au sectie Gastroenterologie, poate te primeste fara trimitere, vezi sa ai la tine buletinul si cardul de sanatate, sau mergi maine la medicul tau de familie daca il gasesti si cere i trimitere, si ca ultimă solutie la problema ta cumpăra de la farmacie glicerina boraxata cu stamicin, aia vindecă afte bucale orice rana ai pe limba sau cerul gurii cu glicerină te vindeci 100%, dai cu un bețisor cu vată in soluitia aceea si te ungi in gură cu ea si vezi ca te vei face repede bine, multa sanatate.

| Laura8963 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc mult pentru sfat. Așa voi face. (Când am zis ca am făcut-o lata nu vb prostii...pe lângă toată povestea a fost și neprotejat). Sper sa găsesc problema și rezolvarea. Mulțumesc încă o data.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Laura8963):

Multă sănătate si sa ne ții la curent cu evolutia starii tale de sanatate, numai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru bolile cu transmitere sexuala, in urma sustinerii partitei orale, vaginale sau anale, te poti referii:
- unui ginecolog (daca esti fata) sau
- Urolog (daca esti baiat) sau
- unui medic pentru boli dermoato-venerice (ambele sexe).

| Mosotti a răspuns:

La medic de urgenta, zici ca nu poti sa faci sex ca ai probleme de sanatate, te duci la medic fara el, zici ca nu te simti bine, ceva, amana-l putin. Asta e, este mai intampla. Totu e sa ti la el, sa va intelegeti, in rest mai putin conteaza. O fi fost finalizarea jos dar cine stie ce probleme au fost, s-a raspandit in sange si s-a manifestat sus. Daca o fi de acolo, poate nu are nici o legatura. A fost o ocazie, a fost petrecere, bautura, aia e, altfel nu s-ar fi intamplat. Daca aia doi au neveste sau gagici, inseamna ca nu e de acolo, ca altfel aveau si alea probleme, si precis sti daca au sau nu prietene sau neveste. Poate e de la ce ai mancat sau ce ai baut. Totul e sa nu fie la ordinea zilei chestia asta, ca odata ce ai un partener faci tu ala de toate, insa na, scapari avem toti uneori.

Nu poti zice ca ai aia pe limba si de aia nu vrei sa faci sex, ca o sa se intrebe ca ce legatura are. Insa nu cred ca este de acolo daca stii sigur ca cei doi au partenere. Altfel aveau mari probleme alea si deja ei nu mai erau in stadiul asta de mult. Nu am auzit sa apara pe limba ceva legat de bolile venerice, in nici un caz. Sau faci sex si gata, mizam ca nu e de acolo. Sau amana-l cat poti pe motive ca nu te simti bine cumva, te duci la medic si vezi ce zice, dar nu cred ca e cazul.

| LoveSleep a răspuns:

Mergi la doctor și nu-i spune nimic. Dacă faptul ca îți pasa ca el sa nu ia ceva boala înainte să-ti pese dacă ai luat tu ceva nu da dovada de iubire eterna, atunci nu știu ce dă.

| Nemessys a răspuns:

Eu chiar nu pot sa inteleg... cum naiba poti zice ca-l iubesti daca ai facut ce ai facut? Cum poti sa traiesti alaturi de el, stiindu-te o fata fidela cand tu nu esti? Daca il respecti si stii la el, il lasi ca asa sa isi poata gasi o fata fidela cu adevarat...

| Crackman a răspuns:

Pai... Și cum poți sa ai mergi la el happy, bine ca te gândești sa nu îl pui în pericol.
Mergi la medic

| Laura8963 explică (pentru Crackman):

Ideea e ca nu știu la ce fel de medic. Ginecologul nu cred ca are treaba cu asta.

| ancaval a răspuns:

Ai prieten și ai fost cu 2 la petrecere? Nu se poate așa ceva. Eu zic să-i dai papucii la prietenul tău, lasă omul liber.

Și NU înțeleg de ce ai fost cu cei 2, dacă tu ai prieten. Dacă el mergea cu una, gata, erai botoasă. Urât ce ai făcut!

| Laura8963 explică (pentru ancaval):

Nu sunt foarte mândra de ce am făcut. Dar prietenul meu e plecat de câteva luni(sfârșit de August) și m-a cam luat valul. Pana la momentul respectiv nu l-am înșelat(e plecat de la începutul anului și ne-am văzut doar un Weekend in Aprilie și 2 săptămâni in August).In toată perioada am fost curtată, dar i-am fost fidela pana acum.

| Laura8963 explică (pentru ancaval):

Nu sunt prea mândra de ce am făcut. Prietenul meu e plecat din August și m-a cam luat valul. Practic a plecat la începutul anului și de atunci ne-am văzut doar un Weekend in Aprilie și 2 săptămâni in August. In toată aceasta perioada deși nu au lipsit admiratorii am fost fidela. Acum s-a întâmplat. Și nu vreau sa îl pun in pericol.

| ancaval a răspuns (pentru Laura8963):

Nu există "m-a luat valul", nu există așa ceva. Punct!

Dacă tu, ca domnișoară, NU te poți controla, atunci ce așteptări ai de la un bărbat? Să fie sfânt? Dar tu ești?

Eu dacă aș fi bărbat și mi-ai face așa ceva, păi m-aș scăpa de tine, urgent. Pe muierea mea o ling alții? Niciodată!

Și încă ceva, tot ce s-a petrecut acolo, cu cei 2 trântori, să știi că NU a fost de drag, doar s-a profitat de tine, și atât.

Ai respect pentru prietenul tău și lasă-l în pace. Uită de el. Nici să NU îndrăznești să scoți un cuvânt în fața lui. Gata! Mergi la ăia 2. Ce or face cu tine?

| Laura8963 explică (pentru ancaval):

Știu ca nu e situație care sa îmi facă cinste, dar acum nu am ce sa mai fac. Iar la prietenul meu nu pot renunța. Nu pentru o greșeală, noi ne vedem împreuna pentru mult timp. Nu pot sa ii spun ce s-a întâmplat, l-as răni rău, iar de despărțit...ce motive as avea? E gravă situația, știu, de aceea va rog sa ma ajutați cu niște sfaturi. Multumesc

| Drimmero a răspuns (pentru Laura8963):

'De despartit ce motive as avea?'
Tu ori bati spre troll, ori n-ai minte deloc, inclin spre ambele variante.

Orice barbat cu demnitate si coloana vertebrala ti-ar zice pa si nu ar ierta asa ceva,, unii ti-ar mai da si 2 perechi de pumni pentru ce ai facut.
Esti vinovata, nu ai cu ce sa te scoti sfanta, fii smechera pana la capat si spune-i adevarul, asa cum ai fost cand l-ai inselat/

| ancaval a răspuns (pentru Laura8963):

Ce? Nici vorba de despărțire? Ferească Dumnezeu!

Tu zici că NU ai motive să te desparți de el? Măi fată, ai băut ceva?

Despărțire, OBLIGATORIU! Dacă tot ai postat întebarea asta, și vrei sfaturi, corect ar fi să le și accepți și să le pui în practică.

Dacă faci ce vrei tu, oricum, atunci de ce ai postat întrebarea? Doar ca să scriem noi aici ca tâmpiții? Ar trebui să ne mulțumești că pierdem 2-3 minute din viața noastră, să te ajutăm pe tine, să ieși din câcat,

Eu degeaba NU am scris. O să-i dai papucii, din respect pentru tot ce a fost frumos între voi. Nu zic de iubire, pentru că NU a existat.

| Laura8963 explică (pentru Drimmero):

L-as rănii foarte rău dacă i-as spune asta. El știe ca e totul ok și îl astept sa se întoarcă. In sensul asta spuneam,, ce motive as avea", adică ce sa ii zic? Plus ca eu vreau sa uit tot și sa rămân cu el(nu știu dacă e iubire, dar ideea ca ne despărțim îmi provoacă un gol in stomac). As vrea sa șterg totul. Un an am fost cum trebuie, fidela, acum am gafat, recunosc. Noi aveam planuri de viitor. Cum sa apar cu isprava mea?

| Laura8963 explică (pentru ancaval):

Apreciez ca îmi dai sfaturi si te implici și îți mulțumesc. Dar eu sunt debusolata complet, nu știu la ce tip de medic sa merg. Și cum ziceam, aveam planuri mari împreuna, el nu știu nimic, vb zilnic și îmi zice,, ca abia așteaptă sa vina". Eu ce sa ii zic când îl vad? Știu ca am făcut-o lata dar nu pot, nu am puterea sa ii zic asta, iar cred ca dacă i-as cere sa ne despartim l-as distruge. Chiar nu știință nici ce și nici cum sa fac. Mulțumesc

| ancaval a răspuns (pentru Laura8963):

Abia așteaptă să vină... păi la ce să vină? Mai bine rămâne acolo, e mai câștigat.

Nu te înțeleg! Minciuna ta o să te urmărească. Și ori de câte ori o să-l vezi fericit, o să-ți aduci aminte de faptele tale urâte, și tu nu o să poți fi fericită.

Pari răsfățată. Tu NU îl iubești pe băiatul ăsta, totul e un moft, răsfăț.
O fată care își iubește partenerul, apăi NU pui mâna pe ea, pe aia NU o vezi cu altul.

Să zicem că ascunzi tot și continuați relația mincinoasă. Poate apare un copil. Poate întâmplarea face ca băiatul să afle de aventura ta. Cum o să se simtă? L-ai distrus, fetițo! O fi despărțire acolo, evident!

Dacă NU îi dai papucii, înseamnă că NU regreți nimic din ce ai făcut cu porcii ăia și că te doare în cur de iubitul tău.

| Drimmero a răspuns (pentru Laura8963):

Nu ai ce sa aperi, doar ai coloana vertebrala sa-i spui. Nu ai absolut nicio scuza,, nu e de iertat asta, ce planuri de viitor visezi daca nu e nici vorba de iubire?

| mgtow a răspuns (pentru Drimmero):

Asa da, destept smart. Sa afle si ala ce i-a facut apoi so injure si sa se desparta de ea.

| MValentin a răspuns (pentru ancaval):

Din păcate lumea se duce pe ****, ops...

| ancaval a răspuns (pentru MValentin):

Se duce, se duce, din păcate!

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Se mai intampla, nu poti da cu piciorul unei relatii doar pentru un sex de ocazie, hai sa fim seriosi, asta se intampla oricui, poate o fi baut ceva, mai e si curiozitatea uneori, nu e capat de tara, ideea e ce e de facut acum. Conteaza cum se inteleg, cum se compatibilizeaza, asta e cel m ai important. Ca si eu sunt de parere si am zis-o, ca daca am un partener, stau cu ala, fac tot cu ala, nu are sens sa ma duc in alte parit, insa se mai intampla. Pana la urma nu a omorat pe nimeni, a facut sex. Nu cred ca problema este de la sex, e intoxicatie de la masa.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

Nu, nu se întâmplă oricum. Chiar NU există scuze pentru așa ceva. De ce? Pentru că ea a ales să facă așa ceva.

De înțeles, prea mut timp, nu cred!

| Endoryus a răspuns (pentru ancaval):

Nu iti bate capul cu toate maimutele mai sus. Majoritatea oamenilor nu au principii.

| ancaval a răspuns (pentru Endoryus):

Eu NU îmi bat capul cu nimeni. Vorbim...cu tot felul de oameni!
Cine are nevoie de sfat, ascultă. Cine NU are nevoie, pune la cur tot!

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

A ales, nu a dat in cap, a facut un sex simplu si gata, mare chestie. Am zis ca se intampla sa fie situatii in care sa vrei sa alegi asa, nu am precizat asta dar banuiam ca se intelege, pentru ca altfel oricum nu avea cum sa se intample, adica daca nu alegea nu avea cum sa aiba loc treaba.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Nu doar s-a profitat draga de ea, ca si ea s-a simtit bine ca si ei, nu s-a sacrificat pentru ei, ai zis-o si tu, ai conceptui putin comuniste. Nu poti face trantori niste oameni care muncesc!

| Mosotti a răspuns (pentru Laura8963):

Rezolva problema si continua planurile, nu te lua dupa unii cu conceptii putin comuniste, Asa cum am zis, nu merita sa dai cu piciorul unei relatii pentru un sex simplu ocazional. Iti zice medicul de familie la ce medic sa mergi. Nu ii zice nimic, ca si ala al tau cine stie ce gandire are si rupe relatia doar pentru un sex care de fapt nu a afectat pe nimeni. Eu nu as rupe o relatie buna, ai facut-o, aia e, doar sa nu se mai intample, asa ti-as zice. Ca la fel de bine si el putea face asa, nu e sfant si nimeni nu este.

| Crina4950 a răspuns (pentru Mosotti):

Exact, asa i-am zis si eu tipei ăsteia ancaval. Săraca, parcă trăiește in anii 1940. Cred că ea face sex doar pentru a se reproduce si cu plapuma în cap. Probabil consideră orgasmul un păcat. Ea crede că atunci când doi fac sex, bărbatul profită de femeie. Ei, ce să vezi, si femeilor le place sexul, la fel de mult ca bărbaților. E ceva normal. Bravo, Mosotti pentru că gândesti matur, a fost vorba de sex ocazional, suntem oameni, avem hormoni, se mai întâmplă. Sumt unii de aici care o judecă pe fata asta de parcă ar fi făcut o crimă. Și pun pariu că nici ei nu sunt neprihăniţi, dar au tupeul obraznic să arunce cu pietre în alții.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

1. Nu mă interesează cum s-a simțit ea.
2. Mulți oameni muncesc, deci ei NU sunt singurii.
3. Și, până la urmă, nu cred că are nevoie de avocat sau susținere din partea ta. Fata NU e oloagă, se poate apăra singură. Tu ești în plus, aici!

| ancaval a răspuns (pentru Crina4950):

"Ea crede că atunci când 2 fac sex, bărbatul profită de femeie"!

1. Vorbește gura fără tine! Ceea ce este grav!

2. Una e să o faci cu persoana care te iubește, și alta e să o faci aiurea cu oricine.

3. Și da, în cazul de față, chiar s-a profitat de ea.

4. Corect ar fi să mă ignorați, și tu și Mosotti, și să vă vedeți de curul vostru. Eu NU am nici o legătură cu voi.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Eu am studiat psihologia deci nu-s in plus aici. Eu am zis ca idee, nu de aparare, am comentat ce ai zis tu asa ca principiu doar, si nu-s in pus si pentru ca un om cand a facut ceva neinregula, nu mai are nevoie de oameni ca tine care sa o si condamne, are nevoie de sustinere si din partea altora, chiar asa, cu fapta pe care a facut-o. Si asa e bulversata ca nu stie ce sa faca cu ce se intampla, daca-i mai induc altii si ca ce a facut vai de mine, ii e mai nasol psihic, de aia am contrat ce zici, ca sa nu o afecteze asta. Tu nu ai avut ocazia, ca ai fi facut la fel, iti zic eu, nu facem pana sa avem ocazia, cand vine, facem fara sa mai vrem sa zicem nu. Nu e asa simplu. Eu unul sincer nu am facut asa, dar am inteles foarte bine de ce a facut-o, insa nu ar mai avea scuze daca se repeta, asta am spus-o si eu, mai ales ca daca o sa te uiti, ai sa vezi ca sunt contra la a ce a facut ea! Si nu doar aici, si in alte parti.

Stii cum faci? Vin suparat si zic ca am picat examenul, ce sa fac, si tu "lenesule, nu ai invatat, vezi? Normal ca nu ai luat", asa se face? Chiar daca am fost lenes, cont cum ma ajuti si sustii sa iau la toamna, sa trec cu bine peste asta, tu sa zic ca esti oricine, fie fiind prieten, membru al familiei, forumist. Asa ca nu pot lasa ca unii sa faca rau altora inutil. Fata a venit sa ceara un ajutor, nu sa i se spuna ca nu a fost bine ce a facut. Plus ca doi oameni care muncesc nu se numesc trantori, nu conteaza ca nu doar ei lucra sau nu., deci aici e eroare de gandire la tine din rautate.

| Mosotti a răspuns (pentru Crina4950):

I-am zis acum lui canval ca nu o pot lasa sa faca rau unui om care si asa e la greu, trebuie sa-i demontez repede acuzele aici cu argumente, ca fata sa nu le preia si sa mai fie inca o piatra pe suflet si asta, daca ii mai induce si vinovatii ireale si altele, asta e crima de fapt. Pai judeca ei pentru ca n-au avut ei ocazia aia, ca daca aveau, faceau la fel, iti zic eu, rautatea asta vine din invidie, frustrari, stiu eu, nu degeaba am mancat psihologia. Un om necompexat nu ataca asa, ataca, dar pe aia care fac rau cu adevarat, infactiuni, etc. Cine e neprihanit este din cauza limitarilor capacitatilor care i-ar putea aduce in situatia sa calce stramb, sau nu a venit inca ocazia, si le e cam necaz, ca ar vrea si ei poate.

Sexul e sex si atat, nu sta doar in sta o relatie, sex poti face oricum, dar un om cu care sa te intelegi si sa fie alte calitati care nu mor niciodata, nu gasesti oriunde. Nu dau o relatie pentru atat, a facut-o aia e, sa nu se mai repete.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Esti plina de rautate si invidie! Pacat. Ai legatura sau mai bine am eu legatura cu tine, ca nu ai voie sa faci rau aici, nu pot sa te las sa faci de capul tau, sa dai in oameni aiurea doar ca ai tu complexe de care oi avea, daca zici ceva acuzator, vin si demontez imediat ce zici, ca sa nu ajunga rautatea la cine vrei tu sa ajunga, si uite asa vine inapoi la tine, pentru ca nu ajunge unde vrei tu, si nu ai satisfactie. Nu s-a profitat de ea, nu a legat-o, batut-o, obligat-o, au facut de placere si ea si aia. Ar trebui sa devi mai buna, si atunci este okey. Iubirea e una, sexul ocazional e alta.

Precis avea ocazia sa faca si alte dati, dar nu a facut-o precis, a fost acum o chestie, ce sa zic, este altceva, nu e cand inseli nesimtit ca asa ti-e felul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Da, bre, e util sa ai principii, dar nu-ti trebuie numai principii doar ca sa nu inseli. Iti trebuie ceva ce oricum tu nu cunosti sau ai o viziune extrem de distorsionata despre respectivul concept.

Uncaught exception on line 13 near principii, maimute.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mă interesează că ai studiat psihologia. Nimeni NU e curios de școala ta, crede-mă.

Sfatul meu era, să-l lase pe băiat, sunt atâția... Nimeni NU merită să fie înșelat, nici din curiozitate. Pe tine dacă te-ar înșela iubita, ai ierta-o? NU prea cred.

Și dacă te uiți pe comentariile celorlați o să vezi că, doar tu și Crina, sunteți de aceași părere, restul...

Și oricum, ce facem noi aici e o prostie. De ce? Că până la urmă ea decide ce face mai departe.

Și încă ceva: vorbești o mare prostie, când zici că încerc să-i fac rău. Nu o cunosc, nu am nici un fel de interes ascuns.

Tu chiar NU poți să acepți și respecți, părerile celorlați? Uite, pe mine nu mă intereseză părerile tale, tu de ce te stresezi?

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Am si zis si scoala ca de aia imi mai permit sa zic una si alta mai avizat putin. Daca m-ar insela iubita am zis ieri aici ca as ierta-o, adica as intelege ca a fost o greseala si atat, sa nu se mai repete, si aia este, asta daca in celelalte sensuri ma inteleg foarte bine, ca sincer? Este foarte greu sa gasesti pe cineva cu care sa te compatibilizezi, nu dai asa ceva doar ca s-a intamplat ce s-a intamplat, tu stii cat de rar este? Sa te intelegi cu cineva ca lumea? Si am mai zis, se pare ca nu ai inteles cand am zis ca daca se face asta la ordinea zilei, nu as permite nici eu, asa cum am pledat pentru asta peste tot. Daca nu ma inteleg chiar ca lumea nici in alte sensuri, atunci poate mi-as permite sa zic pa la o adica, desi nici cu alta nu e altfel, oricine poate face asta si sa nu sti, diferenta e ca in unele cazuri afli, in altele nu.

Pai nu te intereseaza parerea mea ca sti ca e mai democratica si mai moderna (desi ar trebui, ca sa inveti din asta, sa devi mai open mind, dar si asta daca doresti, nu obligat, eu doar am prezentat), eu nu ma stresez deloc, prezint modernismul. Cum nu faci rau "urat din partea ta, etc etc", adica o acuzi. Respect parerea oricul, dar nu inseamna ca nu pot contrazice si atat. Poti da ce parere vrei tu, doar sa nu lezezi pe acela, atat.

Pai pana la urma ea nu a intrebat daca sa stea sau nu cu partenerul, a intrebat altceva. Aia cu problema de sanatate nu are de ales de fapt, la medic de urgenta, asa cum am spus, desi am zis, nu cred ca are legatura daca aia doi au gagici la randul lor. Tu nu ai citit ca avea planuri cu el? Deci se intelegeau f bine, ce rost are sa schimbe pentru atat? Dar da, ea decide in directia asta cum ai zis, insa e asa bulversata ca nici ea nu mai stie ce sa faca. Daca-i spune, e nasol de tot.

Hai, fi si tu mai buna, mai intelegatoare, nu mai fi asa dura, uite vine anul nou, sa intram in el cu bucurie, sanatate si bunatate, intelegere. O sa deschid un subiect despre inselat acum.

| Endoryus a răspuns (pentru ancaval):

Toti studiaza psihologia pe aici. Pe Youtube.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Cu Mossoti nu ma pronunt.
Dar in rest ce nu inveti de pe YouTube? Da, pentru ca pe YouTube psihologia o predau tot psihologiiwinking Iar eu, unul, mi-am cumparat si cateva carti. Iau domeniul foarte mult in serios, desi pana mai ieri credeam ca e o gluma proasta tot ce tine de psihologi sau psihologie. E drept ca n-am intalnit profesionisti sau modele pana de curand.
De unii se prinde ceva, de altii nu, cum ar fi iepuroaica care oricum gresise facultatea. Dar n-ar fi singura. O groaza de femele se duc la facultati de psihologie in lipsa de alte talente/vocatii.
Iti doresc un an, Endoryus! happy

| ancaval a răspuns (pentru Endoryus):

Și dacă te interesezi, unde muncesc ăștia? La fabrică, la bandă, strigă italianul pe ei dacă NU fac treabă!
Amu că îi frig afară, îi îngheață dumnezo în stația de autobuz, așteptând cursa de 7 sara. Numai ei știu cât le e de greu, dar pe internet vorbesc de parcă fac operație pe creier. Astea-s niște texte bășite!

Să mă ferească Dumnezeu de așa lume!

| Endoryus a răspuns:

1. Daca nu vrei sa il pui in pericol ar trebui sa te desparti. Nici un barbat nu merita o cu-rva drept iubita.
2. Vad ca voiai un medic. Iti recomand un neurolog. Cred ca ar face minuni cu tine.
3. Crina ori e Laura cu alt cont ori a fost inselata. Altfel nu vad cum ar gasi scuze asa patetice jegosilor care inseala. Daca ne luam dupa mentalitatea asta " lasa ca si el a inselat", la ce mai este cu ala intr-o relatie?
P.S. fa un bine planetei si nu te reproduce vreodatawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctorul de familie să te vadă. Probabil ai făcut candidoză după ce ai făcut oral celor doi.

Răspuns utilizator avertizat
| Mogiojojo a răspuns:

1. Esti o cur#a.
2. Sper sa afle baiatul ala cu ce taratura umbla.
3. Poate ai ramas si gravida si cu o boala de care nu mai scapi pe viata gen sifilis, etc.

| Willis a răspuns:

Eu personal, zic să mergi la ginecolog. Problema apărută este din cauza sexului opus. Medicul știe mai bine ce ar fi, și în felul acesta, îți poate da un remediu exact pentru problema medicală rezultată în urma unui act sexual. Fie el și oral. Și fiind față în față cu medicul, îți iei inima în dinți, și îi spui exact cum a fost. Nu vei păți nimic. Dar vei avea rezolvarea cea mai bună și sigură.

| Antopuff a răspuns:

Dermatolog sau boli infecțioase. Posibil candidoza sau sifilis

| lorix a răspuns:

Idee este urmatoarea: daca el te-ar insela pe tine si ai avea aceasta certitudine ai mai vrea o relatie cu el? Sa il pupi in locul unde el a pupat-o pe alta acolo jos? Asa cum ai facut tu.
Imi pare rau ca nu ai destula vana in tine sa pastrezi postarea si sa i-o arati in momentul in care va intalniti, si sa stai sa ii vezi reactia in timp ce i se face rau citind toate astea.
Ce imi e mai scarba a ca i-ai si lasat pe boschetarii aia de la care ai contractat candida (pe semne ca nu erau prea curati) sa isi dea drumul in tine. Daca peste ceva timp te trezesti ca ai ramas gravida asa-i c-ai sa-l iei pe fraier de manuta spunandu-i ca-i al lui? Ma dezgusti, tu si toate tutele de teapa ta in frunte cu Crina care ori e frustrata pe viata c-o fi fost inselata la randul ei, ori e doar o alta cu7va proast@.

| Crina4950 a răspuns (pentru lorix):

Lorix, alexandrionelu, Sunteti niște idioți frustrați atunci când numiți curvă o fată doar pentru că și-a exprimat convingerile. Mai bine mamele voastre s-ar fi protejat si nu se mai nășteu doi idioţi sexişti. Spre surprinderea voastră, nu sunt curvă, doar pentru că mi-am dat cu părerea pe aici. Nu trebuie să fii de acord cu ce scriu, iar asta nu îți dă dreptul să mă numești așa. Și ce inseamna pentru tine curvă? Să te culci cu mai mult de un bărbat? Să faci sex cu cineva la o petrecere? Să înșeli? Atunci poate și maică-ta e curvă, iar voi sunteți curvari in cazul acesta. Terminati naibii să judecati o fată când înșeală, că si voi ați aventuri, ati înșelat si v-ați spart în altele poate de sute de ori. TocmaiIas de aceea nu sunteți în măsură să comentați.

| lorix a răspuns (pentru Crina4950):

Ai o viata tare mizerabila daca crezi ca toti sunt ca tine. Trist, foarte trist.
Si nu, relatiile nu sunt ca sa inseli.
Asta cu faci sex cand vrei, cu cine vrei e pentru cei ce nu isi iau angajamente si responsabilitati. Deci nu e nimeni sexist, poti face ce vrei, insa nu intr-o relatie/casnicie. Dar tu tot o cu7va proast@ ramai.

| Endoryus a răspuns (pentru lorix):

Auzi domne, cica si tu ai inselat. Asa este? laughing

| lorix a răspuns (pentru Endoryus):

Nu. Dar cica inca e timpwinking.

| Drimmero a răspuns (pentru lorix):

Daca esti femeie si ai dat de pamant cu astea 2 ai tot respectul meu pentru lucrurile zise pe fata si din inima!

| lorix a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt o hahalera. Endoryus stie mai bine.

| Drimmero a răspuns (pentru lorix):

Esti din gasca lui, trebuia sa zici din prima.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lorix):

De ce ti-ai pus numele lorix? laughing
E ca si cand ar trebui sa-mi pun eu numele "virginel". LOL

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Te poti duce la un doctor din apropiere, ei știu cel mai bine cum sta treaba.
Ai grija de tine data viitoare!

| Laura8963 explică (pentru MariaMonica2009627):

M-am gândit și la varianta asta, dar sincer nu știu la ce tip de medic sa merg( ginecologul nu are treaba cu partea asta)

| Roelly202 a răspuns:

Ti-a placut? laughing)

| Crina4950 a răspuns:

Băi "sfinţilor"/"sfintelor" voi nu ați înșelat niciodată? Vă dați mari moralişti I-auzi la tipa asta ancaval, cică să nu îndrăznești să scoți un cuvânt în fața lui? Fată, stai linistită că și el te-a înșelat acolo unde e, doar e plecat din august. A avut aventuri mai multe decât ai avut tu. Nu e nimic de criticat, s-a întâmplat, asta e..erai la o petrecere, probabil te-ai îmbătat. Mă bucur să văd că si femeile înșeală, dar nu-mi place să văd când se simt atât de vinovate și sunt atât de criticate.

| Laura8963 explică (pentru Crina4950):

Mulțumesc pentru înțelegere și susținere.

| Drimmero a răspuns (pentru Crina4950):

'Ma bucur sa vad ca femeile inseala, dar nu-mi place sa vad cand se simt atat de vinovate' Apoi sa va mai mirati de ce va privesc barbatii doar ca pe niste bucati de carne, ca nu dau 2 bani si sunteti umilite (cele care merita).

Dupa logica ta e normal ce a facut si nu e de condamnat...cine se aseamana, se aduna!

| ancaval a răspuns (pentru Crina4950):

1. Nu, eu NU am înșelat niciodată. Nu-s atât de proastă să las pe unul să se distreze cu mine.

2. De unde știi tu că el a avut aventuri acolo? Vorbește gura fără tine. Nici nu-l cunoști.
3. Te bucuri că femeile înșeală? Și tu ai înșelat? Sper să afle bărbatul tău și să se scape de tine.
4. Nu o critică nimeni pe fata asta, cred că fiecare din cei care au postat un răspuns, a fost cu scopul de a o ajuta. -tu înțelegi DOAR ce poți-

Repet: tu înțelegi DOAR ce poți! Și atât.

| Crina4950 a răspuns (pentru ancaval):

Zici că nu ești atât de proastă să lași pe unul să se distreze cu tine? Fata mea, din ce sat vii? Pari a fi o femeie din aia supusă al cărei rol e să toarne copii și să stea la cratiță. Hello, nu el s-ar fi distrat cu tine, ci tu cu el. Încetaţi cu mentalitatea asta de rahat, că atunci când doi fac sex, el e cel care se distrează, iar femeia e folosită. E un joc in care amândoi câștigă. Win-win. Femeile se culcă cu cine vor, în timp ce barbatii cu cine pot. Știți de asta sunteți tratate cum sunteți, si bărbații voștri vă consideră "bucăți de carne" cum zice unul "deștept" mai sus? Pentru că voi, femeilor, sunteți de părere că bărbații au voie sa insele si nu-i ceva grav, îi iertați de zeci de ori și acceptaţi orice, dar dacă înșeală o femeie nu e de iertat( cum zice acest "înțelept "Drimmero).

| Drimmero a răspuns (pentru Crina4950):

Acest Drimmero iti da clasa la inteligenta oricand si oricum, nu mai folosi ironii pentru ca sunt in zadar.

Da,, daca femeile mai iarta inseamna ca sunt tute, dar un barbat adevarat niciodata nu va ierta asta, noi avem demnitate mult mai mare si un orgoliu mult mai mare. Daca tu vii cu astfel de afirmatii mai ai si pretentia sa fii tratata cum trebuie? bwhahahaha

| ancaval a răspuns (pentru Crina4950):

Nu mă lua cu fata mea, că nu ne cunoaștem.
Pe lângă faptul că îți place viața, mai și comentezi. Știi cum e? Limba bate curul. laughing
Pari bună de gură, ceartă, jigniri. Așa te-au învățat părinții tăi?
Mergi și cere-le iertare pentru că te-ai câcat pe educația pentru care s-au zbătut ei.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Crina4950):

Alta curva!

| Laura8963 explică:

Revin cu o informare pentru cei care au încercat sa ma ajute, fără sa judece după preceptele lor acțiunea mea. In urma evaluării medicale s-a stabilit ca a fost vorba de o reacție alergică la unul dintre alimentele consumate; Stomatita i-a zis medicul și a fost necesar un tratament doar local cu câteva produse(pe baza de acid boric și glicerina). Evoluția a fost buna. Cât despre cei care s-au gândit sa ma pună la zid și sa arunce cu pietre, in lipsa unui răspuns pertinent sau măcar empatic la întrebarea mea...

| FantasyChary12 a răspuns:

De ce l-ai inselat?

| RichardParker a răspuns:

Dupa fapta si rasplata.

| Stefan66666 a răspuns:

Nu e o crima daca toa placut cu 2 p.i o data.