| Laura8963 a întrebat:

Situația in care ma aflu e destul de jenanta, dar va rog sa ma ajutați cu niște sfaturi. In urma cu câteva zile după o petrecere de firma am făcut sex cu 2 colegi (departamente diferite, zone diferite). Din pacate totul a fost neprotejat (oral și vaginal). Finalizarea a fost vaginală. După aproximativ 2 zile am simțit un disconfort in gura și mi-a apărut o zona albicioasă pe limba(foarte urâta ca și aspect). In zona intimă nu e nici o manifestare, secretie normala, fără mâncărimi sau altceva (deși acolo a fost finalizarea). Am folosit de la farmacie tot felul de dezinfectante, antiseptice locale dar fără rezultat. Problema e ca peste câteva zile ma întâlnesc cu prietenul meu și nu as vrea sa îl pun in pericol. Ce ma sfătuiți?

75 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru Laura8963):

Rezolva problema si continua planurile, nu te lua dupa unii cu conceptii putin comuniste, Asa cum am zis, nu merita sa dai cu piciorul unei relatii pentru un sex simplu ocazional. Iti zice medicul de familie la ce medic sa mergi. Nu ii zice nimic, ca si ala al tau cine stie ce gandire are si rupe relatia doar pentru un sex care de fapt nu a afectat pe nimeni. Eu nu as rupe o relatie buna, ai facut-o, aia e, doar sa nu se mai intample, asa ti-as zice. Ca la fel de bine si el putea face asa, nu e sfant si nimeni nu este.

| Crina4950 a răspuns (pentru Mosotti):

Exact, asa i-am zis si eu tipei ăsteia ancaval. Săraca, parcă trăiește in anii 1940. Cred că ea face sex doar pentru a se reproduce si cu plapuma în cap. Probabil consideră orgasmul un păcat. Ea crede că atunci când doi fac sex, bărbatul profită de femeie. Ei, ce să vezi, si femeilor le place sexul, la fel de mult ca bărbaților. E ceva normal. Bravo, Mosotti pentru că gândesti matur, a fost vorba de sex ocazional, suntem oameni, avem hormoni, se mai întâmplă. Sumt unii de aici care o judecă pe fata asta de parcă ar fi făcut o crimă. Și pun pariu că nici ei nu sunt neprihăniţi, dar au tupeul obraznic să arunce cu pietre în alții.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

1. Nu mă interesează cum s-a simțit ea.
2. Mulți oameni muncesc, deci ei NU sunt singurii.
3. Și, până la urmă, nu cred că are nevoie de avocat sau susținere din partea ta. Fata NU e oloagă, se poate apăra singură. Tu ești în plus, aici!

| ancaval a răspuns (pentru Crina4950):

"Ea crede că atunci când 2 fac sex, bărbatul profită de femeie"!

1. Vorbește gura fără tine! Ceea ce este grav!

2. Una e să o faci cu persoana care te iubește, și alta e să o faci aiurea cu oricine.

3. Și da, în cazul de față, chiar s-a profitat de ea.

4. Corect ar fi să mă ignorați, și tu și Mosotti, și să vă vedeți de curul vostru. Eu NU am nici o legătură cu voi.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Eu am studiat psihologia deci nu-s in plus aici. Eu am zis ca idee, nu de aparare, am comentat ce ai zis tu asa ca principiu doar, si nu-s in pus si pentru ca un om cand a facut ceva neinregula, nu mai are nevoie de oameni ca tine care sa o si condamne, are nevoie de sustinere si din partea altora, chiar asa, cu fapta pe care a facut-o. Si asa e bulversata ca nu stie ce sa faca cu ce se intampla, daca-i mai induc altii si ca ce a facut vai de mine, ii e mai nasol psihic, de aia am contrat ce zici, ca sa nu o afecteze asta. Tu nu ai avut ocazia, ca ai fi facut la fel, iti zic eu, nu facem pana sa avem ocazia, cand vine, facem fara sa mai vrem sa zicem nu. Nu e asa simplu. Eu unul sincer nu am facut asa, dar am inteles foarte bine de ce a facut-o, insa nu ar mai avea scuze daca se repeta, asta am spus-o si eu, mai ales ca daca o sa te uiti, ai sa vezi ca sunt contra la a ce a facut ea! Si nu doar aici, si in alte parti.

Stii cum faci? Vin suparat si zic ca am picat examenul, ce sa fac, si tu "lenesule, nu ai invatat, vezi? Normal ca nu ai luat", asa se face? Chiar daca am fost lenes, cont cum ma ajuti si sustii sa iau la toamna, sa trec cu bine peste asta, tu sa zic ca esti oricine, fie fiind prieten, membru al familiei, forumist. Asa ca nu pot lasa ca unii sa faca rau altora inutil. Fata a venit sa ceara un ajutor, nu sa i se spuna ca nu a fost bine ce a facut. Plus ca doi oameni care muncesc nu se numesc trantori, nu conteaza ca nu doar ei lucra sau nu., deci aici e eroare de gandire la tine din rautate.

| Mosotti a răspuns (pentru Crina4950):

I-am zis acum lui canval ca nu o pot lasa sa faca rau unui om care si asa e la greu, trebuie sa-i demontez repede acuzele aici cu argumente, ca fata sa nu le preia si sa mai fie inca o piatra pe suflet si asta, daca ii mai induce si vinovatii ireale si altele, asta e crima de fapt. Pai judeca ei pentru ca n-au avut ei ocazia aia, ca daca aveau, faceau la fel, iti zic eu, rautatea asta vine din invidie, frustrari, stiu eu, nu degeaba am mancat psihologia. Un om necompexat nu ataca asa, ataca, dar pe aia care fac rau cu adevarat, infactiuni, etc. Cine e neprihanit este din cauza limitarilor capacitatilor care i-ar putea aduce in situatia sa calce stramb, sau nu a venit inca ocazia, si le e cam necaz, ca ar vrea si ei poate.

Sexul e sex si atat, nu sta doar in sta o relatie, sex poti face oricum, dar un om cu care sa te intelegi si sa fie alte calitati care nu mor niciodata, nu gasesti oriunde. Nu dau o relatie pentru atat, a facut-o aia e, sa nu se mai repete.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Esti plina de rautate si invidie! Pacat. Ai legatura sau mai bine am eu legatura cu tine, ca nu ai voie sa faci rau aici, nu pot sa te las sa faci de capul tau, sa dai in oameni aiurea doar ca ai tu complexe de care oi avea, daca zici ceva acuzator, vin si demontez imediat ce zici, ca sa nu ajunga rautatea la cine vrei tu sa ajunga, si uite asa vine inapoi la tine, pentru ca nu ajunge unde vrei tu, si nu ai satisfactie. Nu s-a profitat de ea, nu a legat-o, batut-o, obligat-o, au facut de placere si ea si aia. Ar trebui sa devi mai buna, si atunci este okey. Iubirea e una, sexul ocazional e alta.

Precis avea ocazia sa faca si alte dati, dar nu a facut-o precis, a fost acum o chestie, ce sa zic, este altceva, nu e cand inseli nesimtit ca asa ti-e felul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru lorix):

De ce ti-ai pus numele lorix? laughing
E ca si cand ar trebui sa-mi pun eu numele "virginel". LOL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Da, bre, e util sa ai principii, dar nu-ti trebuie numai principii doar ca sa nu inseli. Iti trebuie ceva ce oricum tu nu cunosti sau ai o viziune extrem de distorsionata despre respectivul concept.

Uncaught exception on line 13 near principii, maimute.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mă interesează că ai studiat psihologia. Nimeni NU e curios de școala ta, crede-mă.

Sfatul meu era, să-l lase pe băiat, sunt atâția... Nimeni NU merită să fie înșelat, nici din curiozitate. Pe tine dacă te-ar înșela iubita, ai ierta-o? NU prea cred.

Și dacă te uiți pe comentariile celorlați o să vezi că, doar tu și Crina, sunteți de aceași părere, restul...

Și oricum, ce facem noi aici e o prostie. De ce? Că până la urmă ea decide ce face mai departe.

Și încă ceva: vorbești o mare prostie, când zici că încerc să-i fac rău. Nu o cunosc, nu am nici un fel de interes ascuns.

Tu chiar NU poți să acepți și respecți, părerile celorlați? Uite, pe mine nu mă intereseză părerile tale, tu de ce te stresezi?

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Am si zis si scoala ca de aia imi mai permit sa zic una si alta mai avizat putin. Daca m-ar insela iubita am zis ieri aici ca as ierta-o, adica as intelege ca a fost o greseala si atat, sa nu se mai repete, si aia este, asta daca in celelalte sensuri ma inteleg foarte bine, ca sincer? Este foarte greu sa gasesti pe cineva cu care sa te compatibilizezi, nu dai asa ceva doar ca s-a intamplat ce s-a intamplat, tu stii cat de rar este? Sa te intelegi cu cineva ca lumea? Si am mai zis, se pare ca nu ai inteles cand am zis ca daca se face asta la ordinea zilei, nu as permite nici eu, asa cum am pledat pentru asta peste tot. Daca nu ma inteleg chiar ca lumea nici in alte sensuri, atunci poate mi-as permite sa zic pa la o adica, desi nici cu alta nu e altfel, oricine poate face asta si sa nu sti, diferenta e ca in unele cazuri afli, in altele nu.

Pai nu te intereseaza parerea mea ca sti ca e mai democratica si mai moderna (desi ar trebui, ca sa inveti din asta, sa devi mai open mind, dar si asta daca doresti, nu obligat, eu doar am prezentat), eu nu ma stresez deloc, prezint modernismul. Cum nu faci rau "urat din partea ta, etc etc", adica o acuzi. Respect parerea oricul, dar nu inseamna ca nu pot contrazice si atat. Poti da ce parere vrei tu, doar sa nu lezezi pe acela, atat.

Pai pana la urma ea nu a intrebat daca sa stea sau nu cu partenerul, a intrebat altceva. Aia cu problema de sanatate nu are de ales de fapt, la medic de urgenta, asa cum am spus, desi am zis, nu cred ca are legatura daca aia doi au gagici la randul lor. Tu nu ai citit ca avea planuri cu el? Deci se intelegeau f bine, ce rost are sa schimbe pentru atat? Dar da, ea decide in directia asta cum ai zis, insa e asa bulversata ca nici ea nu mai stie ce sa faca. Daca-i spune, e nasol de tot.

Hai, fi si tu mai buna, mai intelegatoare, nu mai fi asa dura, uite vine anul nou, sa intram in el cu bucurie, sanatate si bunatate, intelegere. O sa deschid un subiect despre inselat acum.

| Endoryus a răspuns (pentru ancaval):

Toti studiaza psihologia pe aici. Pe Youtube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Cu Mossoti nu ma pronunt.
Dar in rest ce nu inveti de pe YouTube? Da, pentru ca pe YouTube psihologia o predau tot psihologiiwinking Iar eu, unul, mi-am cumparat si cateva carti. Iau domeniul foarte mult in serios, desi pana mai ieri credeam ca e o gluma proasta tot ce tine de psihologi sau psihologie. E drept ca n-am intalnit profesionisti sau modele pana de curand.
De unii se prinde ceva, de altii nu, cum ar fi iepuroaica care oricum gresise facultatea. Dar n-ar fi singura. O groaza de femele se duc la facultati de psihologie in lipsa de alte talente/vocatii.
Iti doresc un an, Endoryus! happy

| ancaval a răspuns (pentru Endoryus):

Și dacă te interesezi, unde muncesc ăștia? La fabrică, la bandă, strigă italianul pe ei dacă NU fac treabă!
Amu că îi frig afară, îi îngheață dumnezo în stația de autobuz, așteptând cursa de 7 sara. Numai ei știu cât le e de greu, dar pe internet vorbesc de parcă fac operație pe creier. Astea-s niște texte bășite!

Să mă ferească Dumnezeu de așa lume!

| Laura8963 explică:

Revin cu o informare pentru cei care au încercat sa ma ajute, fără sa judece după preceptele lor acțiunea mea. In urma evaluării medicale s-a stabilit ca a fost vorba de o reacție alergică la unul dintre alimentele consumate; Stomatita i-a zis medicul și a fost necesar un tratament doar local cu câteva produse(pe baza de acid boric și glicerina). Evoluția a fost buna. Cât despre cei care s-au gândit sa ma pună la zid și sa arunce cu pietre, in lipsa unui răspuns pertinent sau măcar empatic la întrebarea mea...