| cherrybomb a întrebat:

Sper ca o sa va placa intrebarea asta. De ce in fiecare clasa, tocilarul se indragosteste de eleva fitoasa, iar tocilara clasei de cel mai frumos tip din clasa?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Bună!
Nu este bine să generalizăm pentru că întotdeauna vor exista excepţii de la regulă.
*On-toppic* : Nu neapărat de eleva cea mai fiţoasa ci,mai degrabă,de eleva cea mai frumoasă.
Tocilari nu au în cap doar teoreme la matematică sau formule la chimie ci sunt capabili să vadă,să observe o fată frumoasă.
Şi atunci,inevitabil,se îndrăgosteşte şi el. Până la urmă,tocilar sau nu,este şi el băiat,nu?
Acelaşi lucru şi cu fata. Oricât de mult ştie să facă diverse comentarii la română sau ştie toată anatomia pe de rost,are sentimente,vede,observă un tip frumos,popular şi,inevitabil,se îndrăgosteşte.
De multe ori,tindem să judecăm oamenii dupa aparenţe şi nici măcar nu ne sinchisim să îi cunoaştem mai bine.
Deştepţi sau nu, tocilari sau nu au şi ei sentimente la fel ca şi noi ceilalţi pentru că şi ei sunt adolescenţi, nu roboţi.

P.S : Mi-a plăcut întrebarea!

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Sa stii ca asa e laughing)). Chiar nu stiu de ce.Probabil pentru ca e diferenta asta. urat-frumos. sau nu stiu laughing)

| BlueHusky a răspuns:

Pentru ca nu se plictisesc impreuna.

| cryss_6160 a răspuns:

Pai tocilarii si tocilarele se pricep cel mai bine la fizica...deci au invatat si ca "extremele se atrag"!

| 6111992 a răspuns:

Buna pentru ca mereu lucrurile diferite(oamenii) se atrag si se completeaza.

Răspuns utilizator avertizat