| Elisa_6113 a întrebat:

Sper sa ma ajutati cat mai multi la intrebarea mea pentru ca sincer nu stiu ce sa mai fac sad. E o poveste lunga.nu stiu cm sa incep.Deci acum 2 ani un tip imi trimitea mesaje de genul "m-a vazut. ma invita la un suc"iesi la un suc blondo"[eu nu sunt blonda, ci bruneta]mai pe scurt a fost gresit numarul de telefon.Atunci i-am zis sa ma lase in pace si sa stearga numarul pentru ca ma confunda. El avea numarul de la o colega de-a mea (i l-a datdin greseala pentru ca tipa al carui numar el il voia avea acelasi nume ca si mine). Dupa ceva vreme am aflat ca el era in liceu cu mine si mai tarziu am aflat ca placea o colega de clasa(ea nu il placea din cate mi-a zis ea). Nu il cunosteam dar la un moment dat poveteam cu colega mea si mi- zis de el si atunci i-am zis (hmm parca tipu asta m-a fost confundat si nu ma credea cand ii ziceam ca a gresit nr). Atunci ea mi-a propus sa imi faca cunostiinta cu el.Eu insa cum mai aveam nr lui (nu l-m sters pentru ca evenual daca mai suan sa stiu cine e)l-am sunat(asta se intampla cam dupa vreo 3 luni de cand a fost gresit el nr-ul). Dupa mi-a luat id-ul de la colaga si trebuia sa ii trimit poze cu mine (cand am vb prima data ope mess eram la scoala si nu aveam cm sa ii trimit asa ca i-am zis ca ii trimit acasa[el imi zicea sa cooperez si eu daca vreau sa il cunoschee hee]Ok ramasese sa ii trimit poze cu mine cand ajung acasa, doar ca a aprut o problema si nu am mai putut intra pe mess.Cand am intrat u era online si tot asa. Abia dupa o lunasadl-am "prins "online si i-am zis doar"sal"cand el incepe sa ma injure urat de tot, iar eu ii zic "macar stii cine sunt"la care el"cine esti?'. M-a durut enorm de mult asta.Bn dupa ce m-a injurat a iesit nu am mai apucat sa zic ceva(poate mi-a dat ig). Asta se intampla cam cu 3 luni inainte de a se termina scoala. In acest timp am rugat-o pe colega mea(se intelegea cu el)sa vb cu tipul si sa vada ce s-a intamplat. dar nimic nu a vb, tot inventa sczue(mi-am dat seama ce fel de pers era. in fine)S-a terminat scoala si toata vara nu am reusit sa il uit si ma tot gandeam de ce m-a injurat,, de ce cre lucruri urate despre mine? etc. A incepu iar scoala si cand eram pe mess (la scoala)vad ca ma saluta si ma intreaba cine sunt si imi zambeste(eu nu stiam ca e on pentru ca nu mai aveam id-ul lui). Am ramas surprinsa, m-am prefacut ca nu stiu cine e si el imi zcea ca am vb anul trecut si ca e amic cu o colega de-a mea etc.(l-am intrebat la un momet dat ce vreahee heepentru ca am fost observat ca stie cine sunt si mi-a zis ca nu stia cine sunt si de asta a intrat in vb cu mine. Apoi i-am dat add si dupa 2 saptamani a intrat in vb din nou cu mine si cand l-am intrebat de ce m-a injurat atunci a negat.Ma rog am vb noi atunci camo ora imi zicea ca sufera de o boala rara si ca vrea sa ii trimit poze cu mine atunci pentru ca daca el moare in seara aia bla bla (probabil facea mistosad )A doua zi nu amers sa ii trimit poze(asta era prin decembrie 2009)Dupa am incercat sa intru eu in vb cu el (dupa o luna cam pentru ca atunci era pe mess)si nu mi-a raspuns. Dupa mi-am schimbat id-ul si am dat mass cu el dar el nu mi-a dat add asa ca i-am dat eu sadAu fost mai multe chestii i-am dat si ig dupa care iar ii dadeam add. la un moment dat l-am intrebat de ce nu imi raspunde dar nimic. nu zicea absolut nimic si nici ig nu imi dadea. L-am lasat in pace mai ales ca deja m-am fost facut prea mult de ras in fata lui crying. Prin martie aveam la status "View my webcam"si ei imi cere web si eu i-am zis ceva de genul "daca mi-ai dat ig cm imi ceri web(era invisible)dar eu am vrut sa zic ca intai ma ignora si dupa ma baga in seama. el insa nu a inteles si imi zice ca de ce sa imi dea ignore si dupa s-a dat online spunand ca era pe invisible(nu stiu daca ati inteles asta)Faza este atunci nu i-am dat web spunand ca trebuie sa plec si ca ii dau altadata )A doua zi cand eram mess el "intra "pe mine si imi cere poze. II trimit si ii cer si eu lui si imi zice ca nu are timp acum(el mi-a mai fost trimis o poza cand am vb in decembrie)dar eu am vrut sa ii arat ca am uitat asta(desi ii priveam poza mereu). Faza e ca de atunci nu a mai vb cu mine.Au trecut 6 luni de cand nu am mai vb. El a terminat liceul si nu mai am cum sa il vad. E atata atimp de cand nu l-am mai vazut dar gandul imi e tot la el si u pot sa il uit. Intrebarea mea e :oare m-a placut, m-a cunoscut, m-a recunoscut prin liceu din poze(cunostea aproape toti colegii din clasa mea)(cand il intalneam nu il priveam pentru ca imi era jena dupa ce ma bagam in seama cu el si el nu imi raspundea). Asadar ce pot sa fac? M-am saturat. Simt ca innebunesc iar gandul ca nu mai am sa il mai vad niciodata ma sufoca.Pe mess nu a intrat deloc vara asta. Ce parea aveti de ce m-a injurat atunci? De fat ce parere aveti de tot? Ce sa fac cum sa il uit? Simt ca parca pe zi ce trece tot mai ult tin la elsad.

PS:as vrea sa nu incepeti sa radeti si sa dati raspunsuri in gluma si la misto.mersi

8 răspunsuri:
| MihaiPloiesti a răspuns:

Eu nu cred ca are rost sa te consumi atat pentru el, probabil cand te-a injurat era altcineva pe id lui, deci eu zic sa incerci sa iti faci un alt iubit intre timp si sa vezi daca umratorul iti va starni interesu la fel ca baiatu asta, daca nu va fia sa inseamna ca nu poti sa-l uiti si trebuie sa il cauti, sa-mi dai un msg pe prv sa-mi spui ceai mai facut, daca tziai gasit pe altcineva si l-ai putut uita >big grin

| Miha1308 a răspuns:

Hm, e un pic cam complicat. Dar sfatul meu este sa incerci sa il uiti, sincer, nu ati avut nimic concret.Incearca sa nu te mai gandesti la el, iesi cu prietenele, fa orice altceva doar sa nu te mai gandesti la el. Poate intr-o zi va aparea cineva in viata ta. Dar incearca sa il uiti, nu merita sa iti amarasti viata asa.Multa bafta!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Sa speriat de poza ta si de asta nu a mai vb cu tinewinking
laughing
eu zic sa nu te mai agiti atat pentru el
isi bate joc de tinewinking

| Elisa_6113 explică:

Hmm nu stiu daca s-a speriat de poza mea pentru ca daca era asa si eram asa urata cum crezi u nu cred ca mai aveam alte cereri de prietenie ca sa zic asa pe care le-am refuzat(nu vreau sa ma laud sau ceva de genul am zis doar ca ex) pentru ca eu doar pe el il vreau sad. sau poate o fi o obsesie :-s din cauza faptului ca nu il pot avea nu stiu. poate nici nu stie ca il plac... oricum mersi mult de sfaturi va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 19 ani ar trebui sa ai si tu un pic de minte dc ai atat cred ca trebuie sa consulti un medic psiholog cum poti sa spui ca ti la o persoana pe care nici nu ai vazut-o nu ai avut absolut nimic decat o mica conversatie pe un amarat de mess...traieste realitatea nu pe calculator VIRTUAL cred ca ai o problema cu capusoru sincer intreaba si tu parintii tai dc e normal asa ceva si apoi alte persoane ai grija de tine si mai lasa messul traieste viata reala cum o traieste si respectivu baiat care face misto de tine pe mess

| Akarisu a răspuns:

Eu nu rad.chiar ai o poveste trista! dar nu stiu ce sfat sa iti dau, am doar 11 ani. dar cred ca ar trebui sa iti faci viata frumoasa, adica prin asta spun ca sa iti faci un prieten(daca nu ai), sa pleci in vacante pri lume si tot felul de lucruri amuzante. daca nu ai bani de vacante du-te intr-un parc de distractie.sigur o sa te amuzi! si..."insanatosire grabnica!"happy

| frumusica26 a răspuns:

E foarte lunga intrebarea si nu am, chef sa citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ac trebuie sa schimbi numaraula de tel ca sa nu te mai streseza