| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.acum 2 luni m-am certat cu cea mai buna prietena.motivul este ca eu am incercat sa fim impreuna.adica am intrebat-o pe la inceputul verii.ea a vrut sa-mi spuna DA dar m-am suparat foarte tare pe ea dintr-o chestie care a facut-o si ne-am certat RAU.si desi am recunoscut mai tarziu ca am cam exagerat si ca imi pare rau si ca totusi cearta o pornit de la ea, ea mi-a spus ca nu mai putem fi impreuna.a mai trecut ceva vreme si i-am spus.ok te mai intreb o singura data si daca zici nu e ok, sa stiu daca trec mai departe.ea a zis NU.multa vreme am fost distantati, si tot aflam chestii care le-a facut si care ma suparau foarte tare, ne certam si iar ne certam.asta pana in decembrie cand am hotarat ca nu o mai iert pentru ce tampenie a mai facut.mam enervat foarte foarte tare pe ea, am jignit-o, ar fi trebuie sa nu mai vorbeasca niciodata cu mine si totusi..de craciun, pe 25, m-a sunat si mi-a spus ca ii pare foarte rau, ca vrea sa ne impacam etc.eu i-am spus nu.ea atunci mi-a spus ca nu mai putem fi ceam fost(adica sa fim impreuna).eu i-am spus" da ce legatura are asta cu ce vorbeam noi? am mai adus eu vorba de asa ceva?".sa mai rugat de mine sa ne impacam, eu i-am spus NU si ea a spus bn..pa.(dupa vreo 20 min de vb la tel).si eram extrem de suparat pe ea atunci dar cu timpu, m-am saturat sa fim certati.am intrat pe mess,am scos-o de la ignore, am adaugat-o si i-am cerut niste informatii(nu avea nimic deaface cu noi, era despre tehnologie).si n-am adus deloc vorba de cearta noastra. dupa ce am terminat de vorbit ea a adus cumva vorba de asta.a spus"acum sincer. dintre noi 2 cred ca eu sunt cea care vrea sa ne impacam deci dc ti-as da ignore?"eu:de nervi. ea:ba nustraight face iti jur. eu:ok. oricum nu ma deranjeazahappy.si deoarece tocmai o scosesem de la ignore aveam probleme in a o adauga in lista(no vedeam online)si i-am spus asta.si ea a zis..pfff.lasa ca rezolvam noi maine:* trebuie sa ies :*wave" si problema cu messu so rezolvat de la sine, adica o vad online dar ce ma enerveaza este ca ea nu mia mai spus nimic.adica ea crede ca nu o vad online si numi spune nimic.(ea ma vede online, asa o zis) acum intrebarea:din ce v-am povestit aicea credeti ca ma iubeste sau nu? dc numi spune nimic si asteapta sa ii zic eu ceva?
inca cateva lucruri.am aflat recent ca dupa ce m-a refuzat definitiv sa fim impreuna...mi-a spus un prieten ca a auzito cum le intreba pe niste fete"oare sa ma combin cu x(eu)?"
un alt prieten a auzito spunand "da il plac de "x" si ce vrei sa fac?"(insa nu pot sa aflu in ce perioada a spus ea asta)
si inca un lucru: cu o cearta inainte de "cearta aia din decembrie(cand sia cerut scuze de craciun) eram afara si i-am spus:"ramai putin sa-ti spun cv( sa ne impacam)" si ea a spus ca nu poate ca nu are timp.a plecat in casa iar a doua zi la scoala vorbea cu colegele ei si le spunea cum ca eu vroiam sa o intreb daca vreau sa fim impreuna(si era bucuroasa).iar cand am intrebat-o dc a zis asta a spus ca asa eu spus o colega..care o banuit
daca credeti ca vrea sa fim impreuna ce sa fac ca sa fim?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din cate am inteles...asa cred ca te iubeste

| Alexandru0007 a răspuns:

Daca o sa fiti impreuna o sa va scoateti ochiilaughing

| Liliana1981 a răspuns:

Copilarii...