| Dennuys a întrebat:

Buna TPU.
Mie imi place de un baiat care este clasa a-9-a iar eu a7-a.
Asa,eu il plac din martie, apoi prietena mea a fost cu el si eu in acele momente am suferit foarte mult. Apoi el zicea ca ma iubeste si am fost 'impreuna' doar pe messenger pe cand la scoala nu ma baga deloc in seama, pur si simplu eram orbita de el adica obsedata straight face.
El si-a batut joc spunand ca ma place... apoi si-a gasit o iubita (pana cand n-a gasit-o vorbea zilnic cu mine pe mess) apoi de atunci nu ma mai bagat in seama (perioada: 21 iulie) pana cand n-am mai putut si l-am intrebat de ce nu ma baga in seama si zicea ca o va face. Tot asa a facut sad.
Acum, o place pe o colega de-a mea si ma simt la fel de ciudat...
Nu mai stiu ce sa fac, cum sa-mi treaca? cum sa fac sa nu-l mai iubesc?straight face de 7 luni tot tin la el si nu imi trece. Ce sa fac?sad
Cum sa fac sa ma placa, sau cum sa-l uit?sad
Vreau sfaturi. FARA MISTO!

3 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Bai,de ce nu iti gasesti pe cineva de varsta ta? In general baietii astia nu vor decat sa se distreze cu cine apuca. Daca tu crezi ca un baiat de clasa a 9. a sau a 10.a vrea o relatie cu o copila, nu-i asa.Stau o saptamana, 2 dupa se plictisescoh go on..Asa e intotdeauna

| Viviluka a răspuns:

Dragostea nu are varsta apropo! Si te informez ca si eu tot a 7 sunt si crede-ma prietenul meu e a 10 si ma iubeste enrom de mult deci nu toti baietii sunt la fel si mai am 3 luni si 2 saptamani cu baiatul asta nu e o relatie de 2 sau 3 saptamani.
Dar la tine e putin difererit nu te sfatuiesc sa nu iti mai placa baietii mari dar sa ai si grija cum sunt acei baieti. Iubita crede-ma, am avut invitatii si de la un baiat care intra la facultate deci ti-am mai zis ca nu conteaza cati ani ai, si crede-ma m-as fi combinat cu el daca nu aveam prieten. Tipu era ok.
Acum tu trebuie sa ai nitel orgoliu in tine si sa nu te lasi calcata in piciaore de fiecare baiat. Baietii in general sunt inebuniti dupa fetele care nu se lasa din prima. Deci fi mai increzatoare pe tine si nu iti lasa orgoliu tau de fata calcata in picioare. Si inca ceva : nu ai avut noroc cu 1, mai sunt 10000 de mii de baietii.
Succes!

| Gyorgyno a răspuns:

Vorbeste cu tine pe mess doar de plictiseala si nu vrea nimic de la tine! Sterge ID lui de mess si incearca sa fii indiferenta cand il vezi! Cauta si tu pe alt cineva! Daca te placea si voia sa fiti impreuna cu siguranta te baga in seama la scoala! Parerea me este sa o lasi balta ca nu o sa mearga!