| anonim_4396 a întrebat:

sper sa puteti sa-mi dati si mie un sfat.imi place de un baiat. e cu un an mai mare decat mine. in aceeasi scoala.si ne cunoastem bine, am iesit de multe ori in oras si cu alti prieteni, ne-am pupat pe obraz. si stie ca imi place de el. mi-a zis ca sunt draguta. si cred ca si lui ii place de mine. vorbim in fiecare seara,. si cand ma vede la scoala imi zice asa in gluma.ma mai iubesti? si eu ii raspund ca nu`. desi eu il mai iubesc... ce pot sa fac pentru ca eu nu am tupeu sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine.cryingmultumesc mult

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, pai nu ii spune tu ca vrei sa fi cu el, arata-i ca il placi, vb cu el, zambeste-i, priveste-l intens, da-i de inteles ca tii la el si ca ai vrea sa fi cu el, baga-te cu el in seama, astfel incat sa vada cat de mult iti place si daca si el te place atunci sigur iti va cere sa fi cu el, totusi eu zic sa nu ii spui tu ca vrei sa fi cu el, mai asteapta sa vezi reactia lui, sa vezi ce simte!

1 răspuns:
| Linguritza a răspuns:

Asteapta sa vezi daca el vrea sa fie cu tine... ca daca ii zici u sa ca vreti sa fiti impreuna, el poate sa isi bata joc de relatie... sfatul meu ca sa iti ceara prietenie dai atentie multa.